Fenerbahçe'de ödemeler son gün

Fenerbahçe Kulübü, medyada aksi yöndeki haberler üzerine yaptığı açıklamada, futbolculara anlaşmalar çerçevesinde ödemelerin son günlerinde yapıldığını bildirdi.

Haberler 25.02.2009 - 20:22

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, ''Futbolculara, sözleşmelerinde yazılı ücretlerin ödenmediği'' şeklinde medyada yer alan haberler hatırlatıldı.

Gazetelerde, 3. şahıslara ticari nitelikteki ödemelerin yapılmadığına dair iddiaların da yer aldığı dile getirilen açıklamada, ''Kulübümüzün 3. şahıslara, ticari ve sözleşmesel nitelikteki borçlarını ödemediği şeklindeki haberler gerçekleri yansıtmamaktadır. Kulübümüz, 3. şahıslara olan ödemelerini vadelerine uygun şekilde yapmaktadır ve ödemelerimizde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Futbolcularımızın ücret ödemeleri ise anlaşmaların kulübümüze sağladığı haklara uygun olarak, ödemelerin son günlerinde yapılmaktadır'' denildi.

Bu uygulamanın, futbol takımının ligde aldığı ve tüm taraftarları tarifsiz şekilde üzen sonuçlar karşısında yönetim kurulunun idari nitelikli tasarrufu olduğu belirtilen açıklamada, ''Tüm spor kulüplerinin yatırımlarını durdurduğu bugünlerde, kulübümüz, kendi kaynakları ile Ataşehir'de spor salonu inşaatı, Sapanca Tesisleri, Ankara Tesisleri ve Kenan Evren Lisesi'ne karşılık olarak devlete devredilmek üzere yapılan okulun inşaatını sürdürmektedir. Hal böyle iken bazı gazetelerin kulübümüzü mali bir kriz içinde gösteren nitelikteki haberlerini kınıyor ve maksatlı buluyoruz'' ifadesi kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...