Fenerbahçe'de Robin van Persie sakatlandı

Fenerbahçe'de Hollandalı oyuncu Robin van Persie'nin sol iç yan bağ ve çapraz bağlarında kısmi yırtık olduğu ve uzun süre sahalardan uzak kalacağı belirtildi.

Anadolu Ajansı 05.09.2017 - 19:38

Fenerbahçe'de Robin van Persie sakatlandı

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde ülkesi Hollanda'nın Fransa ile oynadığı maçta sol dizinden sakatlanan Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Robin Van Persie'nin, sol iç yan bağ ve çapraz bağlarında kısmi yırtık tespit edildi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, muayene ve tetkikler sonucunda yıldız futbolcunun dizinde, sol iç yan bağ 2. derece ve çapraz bağlarında kısmi yırtık tespit edildiği belirtildi.

34 yaşındaki Robin Van Persie'nin tedavisine başlandığı ifade edildi.

VAN PERSİE'DEN SAKATLIK AÇIKLAMASI

Fenerbahçe'nin Hollandalı oyuncusu Robin van Persie, sosyal medya hesabı üzerinden sakatlığıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Kendisinin onayı alınmadan sakatlığıyla ilgili açıklama yapılmasından dolayı üzgünlük duyduğunu söyleyen yıldız oyuncu, dizinde ufak bir problem olduğunu ve yaşadığı sakatlığın tedavi sürecinin ortalama olarak 3 hafta sürdüğünü duyurdu. Sahalara dönmek için sabırsızlandığını söyleyen golcü futbolcunun tedavisine başlandığı açıklanmıştı.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA

Fenerbahçe Kulübü, Robin van Persie’nin sağlık durumu hakkında çıkan haberleri yalanladı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Futbolcumuz Robin van Persie’nin sağlık durumu hakkında yazılı ve görsel medyada bazı yanlış bilgiler yer almaktadır. Hollanda Milli Takımı sağlık ekibinin ve Profesyonel Futbol Takımımızın doktoru Burak Kunduracıoğlu’nun yaptıkları muayene ve tetkikler sonucunda futbolcumuz Robin van Persie’nin sol diz iç yan bağı ve ön çapraz bağında kısmi yırtık tespit edilmiştir. Bunun akabinde futbolcumuzun tedavisine başlanmıştır. Futbolcumuzun sağlık durumuyla ilgili basında yer alan gerçek dışı haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederiz" denildi.

Sayfa Yükleniyor...