NTV

Fenerbahçe'de Sercan bilmecesi

Ntvspor

Spor
Fenerbahçe'de Sercan bilmecesi

Fenerbahçe Kulübü'nün yalanlamasına karşın, Sercan Yıldırım'ın bugün 4 yıllık sözleşme imzalayacağı iddia edildi. İki kulüp arasındaki pazarlıklar bugün sonuçlanabilir.

Fenerbahçe'de Sercan Yıldırım bilmecesi sürüyor. Fenerbahçe yönetiminin defalarca yalanlamasına rağmen, sarı-lacivertlilerin, Bursasporlu futbolcuya transfer döneminin sona ereceği salı gününe kadar imza attıracağı iddia ediliyor.

Cuma günü Sercan Yıldırım'a yakın kaynaklar Fenerbahçe'nin Bursaspor ile her konuda anlaşma sağladığını ve transfere pazartesi günü son noktanın konacağını iddia etmişti. Ancak Fenerbahçe yönetimi, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla iddiaları yalanladı.

Bu açıklamaya rağmen, Sercan'ın Fenerbahçe'yle sözleşme imzalayacağı iddiası spor medyasında yer almaya devam etti. Bunun üzerine Fenerbahçe yönetimi dün sabah daha sert bir açıklama yayınladı. Açıklamada, sayfalarında söz konusu iddiaya yer veren spor gazetesi yalan haber yazmakla suçlandı ve hem Sercan Yıldırım transferinde takasta kullanılacağı öne sürülen Vederson'dan hem de Fenerbahçe Spor Kulübü'nden özür dilenmesi istendi.

Bu açıklama da iddaların önünü kesmedi. Gece geç saatlerde, yıldız futbolcuya ve Bursaspor Kulübü’ne yakın kaynaklar, iki kulübün her konuda anlaştığını ve Sercan'ın tranfer döneminin sona ereceği Salı günü saat 17:00'ye kadar Fenerbahçe ile 4 yıllık sözleşmeye imzalayacağını ifade ettiler.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklama da bu iddiaları güçlendirdi. "Takımda maddi sıkıntı var. Şehirden destek alamıyoruz. Sercan'ı bırakırsak zorunluluktan bırakmış olacağız" diyen Sağlam, konunun bugün netlik kazanacağını söyledi.

Fenerbahçe'nin Sercan için 8 milyon Euro teklif ettiği, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın ise 7.5 milyon Euro ve bonservisiyle birlikte Vederson'u istediği öne sürülüyor. Yazıcı'nın ayrıca, Vederson'un yıllık ücretinin de Fenerbahçe tarafından ödenmesini talep ettiği ifade ediliyor.

Transfer döneminin başlangıcından itibaren Sercan Yıldırım'ı kadrosuna katmak isteyen Fenerbahçe'nin bu tranfere son noktayı koyup koymayacağı bugün belli olacak.