Fenerbahçe'de transfer sıkıntısı!

Fenerbahçe, UEFA listesine yeni transferler Valbuena veya Dirar'ı yazamayabilir. Teknik direktör Aykut Kocaman, iki ismin transferini karşılayacak satışı henüz yapmadıklarını belirtti.

Haberler - Ntvspor 14.07.2017 - 23:50

Fenerbahçe'de transfer sıkıntısı!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, mevcut şartlardan dolayı futbolcu satmadan yeni transfer yapamadıklarını söyledi.

Fenerbahçe'nin ikinci etap kamp çalışmaları için bulunduğu Lozan'da basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kocaman, transferde ihtiyaçlarının belli olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"UEFA'nın kulüpler üzerinde kısıtlaması var. Eksikleri önce takım içinden tamamlamaya çalışmamız, olmayan yerde kulübün ve şu anki Türk futbolunun durumunu da göz önüne alarak futbolcu satıp, oyuncu almamız lazım. Bu söylediklerim ne bugün ile ne yarın ile ne de UEFA Avrupa Ligi'nde 3. ön eleme turuyla ilgili. Bizim bugünkü kadromuz, turu geçecek kalitede ve çapta."

Kocaman, UEFA Avrupa Ligi'nde Avusturya'nın Sturm Graz ile Karadağ'ın Mladost takımı arasındaki eşleşmenin galibiyle karşılaşacak olmalarıyla ilgili de değerlendirmede bulundu.

Tecrübeli teknik adam, ilk maçı deplasmanda 1-0 kazanan Karadağ temsilcisinin tur için avantajlı olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Diğer taraftan da güç dengeleri olarak bakıldığı zaman Sturm Graz takımı tabii ki daha tecrübeli. İkinci maçın sonucunu beklemek lazım. Maça kadar geçecek süreyi düşündüğümüz şekilde değerlendirip, oynayacağımız oyuna göre seviyemizi yukarı doğru çekebilmeliyiz. Galatasaray'ın dün oynadığı maçta ortada bir şey yokken avantaj yitirmesi söz konusu oldu. Dolayısıyla bu tür maçlarda önemli şeylerden bir tanesi de ciddiyet. Hem seviyemizi yukarı çıkarmak hem de son derece ciddi ve yüksek motivasyonla oynamak en büyük amacımız olacak."

HASAN ALİ KALDIRIM: "NELER YAPABİLECEĞİMİZ GÖRÜYORUZ"

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Hasan Ali Kaldırım ise ilk resmi maçlarına 13 gün kaldığını hatırlatarak, şu açıklamayı yaptı:

"Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirip, gereken yüklemeleri yapıp, hazırlık maçlarında daha iyi bir oyun sergilemeyi amaçlıyoruz. Hazırlık kampında güçlü rakiplerle oynuyoruz. Bu sayede de hangi durumda olduğumuz ve neler yapabileceğimizi görüyoruz."

Sayfa Yükleniyor...