İlişkili Haberler

Fenerbahçe yeni teknik direktörünü bulmak için çalışmalarını sürdürüyor. Görüşmeleri sportif direktör olarak göreve gelen Giuliano Terraneo bizzat yürütüyor.

Manchester City'nin altyapı gelişim direktörü Patrick Vieira ile toplantı yapan Terraneo, Fransız futbol adamından olumlu cevap almıştı. Premier Lig ekiplerinden Newcastle United da Vieira'ya ilgisini sürdürüyor.

Newcastle United yönetiminin yeni menajer adayları arasında da Vieira ve Steve McClaren var. Vieira'nın kulübüyle 1 yıl daha sözleşmesi bulunmasına rağmen a takım seviyesinde teknik direktörlük kariyerine başlamak istiyor. Fransız çalıştırıcı, Manchester City'den yıllık 1.5 milyon sterlin kazanıyor. Fenerbahçe Sportif Direktörü Terraneo, önümüzdeki günlerde Vieira ile tekrar görüşecek. İbre sarı lacivertlilerden yana, ancak son görüşme sonucu belirleyecek.

Bu arada Terraneo'nun radarındaki bir diğer isim olan Unai Emery için Napoli de devreye girdi. İtalyan ekibi Emery'nin kapısını reddedilmesi zor bir teklifle çaldı. Deneyimli çalıştırıcının Fenerbahçe'ye gelme ihtimali; Napoli'nin ciddi bütçe içeren teklifinden sonra düşük görünüyor.

Fenerbahçe yönetiminin ilgisinin olduğu diğer adaylar arasındaki Luciano Spalletti konusunda ise yeni bir gelişme yok. İtalyan çalıştırıcı b planı olarak bekletiliyor. Terraneo'nun geçtiğimiz günlerde bizzat görüştüğü Di Matteo ile ilgili yeni bir adım da atılmadı.

Benfica kulübünün şampiyon teknik direktörü Jorge Jesus'u bırakmak istememesi ise bu ihtimali rafa kaldırmış görünüyor.