Fenerbahçe'de yeni gündem Schürrle (Transfer haberleri)

Sol kanadını takviyeyle güçlendirmek isteyen teknik direktör Aykut Kocaman’ın önüne son gelen aday Andre Schürrle oldu.

Haberler - ntv.com.tr 03.01.2018 - 09:58

Fenerbahçe'de yeni gündem Schürrle (Transfer haberleri)

2016’da 30 milyon euro karşılığından Wolfburg’dan Dortmund’a transfer olan ve burada istediğini bulamayan Alman yıldız Fenerbahçe'nin gündeminde. 

Bu sezon sadece 4 lig maçında oynayan 27 yaşındaki oyuncu yurtdışı seçeneklerine sıcak bakıyor.

Fenerbahçeli yöneticiler Schürrle’nin menajeri Ingo Haspel ile temasa geçip bilgi alırken, rakamlar masaya yatırıldı. Menajerinin satın alınması için Dortmund’un 15-20 milyon euro isteyeceğini belirtmesi üzerine kiralık formülleri üzerinde durulmaya başlandı.

Mainz 05’in altyapısında yetişen Schürrle, Leverkusen, Chelsea ve wolfsburg formalarını giydikten sonra Dortmund’a transfer oldu. Schürrle, 57 kez Alman milli takımının formasını giyerken 22 gole imza attı.

MERT AYDIN: TAM BİR JOKER

“Schürrle’nin 4 tramnsferinde toplam bonservis bedeli 90 milyon euronun züerinde. Kalitesi üst düzey. Kanatta oynar, içeri kat eder, ikinci santrafor oynar. Bunlar tamam... Zaten son Dünya Kupası’nda şampiyon takımda yer aldı. Ne var ki benzer dönemlerde parladığı De Bruyne dünya yıldızına dönüşürken, o geride kaldı. Sakatlıklar yaşadı. Eğer fiziksel yada mental sorunu yoksa harika bir transfer olur. Ne var ki ciddi maliyet gerektirir.” (Kaynak: Fotomaç)

Sayfa Yükleniyor...