Fenerbahçe’de yeni hoca İsmail Kartal

Fenerbahçe’de Ersun Yanal’ın istifa etmesinin ardından teknik direktörlüğe İsmail Kartal getirildi.

12.08.2014 - 13:40

Fenerbahçe’de yeni hoca İsmail Kartal

Fenerbahçe Kulübü, Ersun Yanal'dan boşalan futbol takımı teknik direktörlüğü görevine İsmail Kartal'ın getirildiğini açıkladı.

Fenerbahçe'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen özel durum açıklamasında, "Bugün saat 16.00'da, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde, yeni teknik direktörümüz İsmail Kartal ile sözleşme imzalanacaktır" denildi.

Hafta sonu görevi bıraktığını açıklayan Ersun Yanal, "Bu koşullarda görevime devam etmem mümkün değildir" demişti.

Basın mensupları önünde gerçekleşen imza töreninde, Aziz Yıldırım şu açıklamalarda bulundu.

'HİÇBİRİNİZ ALTINDAN KALKAMAZSINIZ'
"Arda Turan değerli bir oyuncudur. Biz istediğimizi kendisinden duyduk, kararımızı kendimiz veririz. Ama çocuğu azarlamış gibi şeyler ayıp.

Bakın çok net ağır konuşuyorum. Hiçbiriniz altından kalkamazsınız. Herkes doğru olanı yazsın, doğru olanı da biz kabul edelim.

Ben çocuğu niye azarlayım. Sizin elinizde belge varsa benim böyle konuştuğuma dair, ben özür dileyeceğim.

Bugün yeni teknik direktörümüzü imzayla başlatıyoruz. İsmail Kartal ile burada imza töreni yapıyoruz. Sayın İsmaİl Kartal, teknik direktörlüğü hak etmiş bir spor adamıdır.

Hem spor kulübü hem Fenerbahçe Futbol A.Ş. olarak her türlü değerlendirme sonucunda Kartal ile beraber yürümeye karar verdik.

Aykut Kocaman, Zico, Ersun Yanal hiçbir takımda te başına başarılı olamamıştır. Kendileri yapmamıştır. Ekip çalışması sayesinde olmuştur.

Bundan sonra herkes için açık konuşup herkesle yaşadığımı da anlatacağım. İnsanlar, rakı ve sohbet laflarında yalan yanlış konuşuyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...