Fenerbahçe'den Beşiktaş'a görüntülü yanıt

Beşiktaş derbisinin ardından siyah-beyazlı kulüp Fenerbahçeli Emre Belözoğlu'nun stadın soyunma odası koridorlarında Bilic'e yönelik sözlerini yayınlamıştı. Sarı-lacivertli kulüp ise bugün FB TV'den bir açıklama yaparak, görüntülü bir şekilde cevap verdi.

emre-bilic-25-03-15

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde yaşananları sansürsüz bir şekilde ve montajlamadan yayınladıklarını açıklayan Fenerbahçe TV, çok farklı kameralardan elde edilen görüntülerde; Hırvat teknik adamın maç içinde başta Emre Belözoğlu'na yönelik olmak üzere söylediği Hırvatça söz ve söylemleri de kulüp televizyonu üzerinden kamuoyu ile paylaşıldı.

Bilic'in kendilerine Hırvatça küfür ettiğini dile getiren Emre'nin serzenişi defalarca yayınlandı. Emre'nin ağzından çıkan sözlerde Beşiktaş TV'nin B.K olarak verdiği gibi değil, bu sözlerin yanlış aktarıldığı ve Hırvatça bir küfür olduğu ( Jeb...tı Ma....), bunu da Emre'nin "Söyleyin O'na bir daha bunu söylemesin" diyerek Bilic ile değil, Beşiktaş Kulübünün tercümanı ile konuştuğu görülüyor.

Yapılan haberde; Bilic'in ligin ilk yarısındaki maçta da Fenerbahçeli futbolculara fiziki müdahaleler yapmaya çalıştığı öne sürüldü. Bilic'in ilk maçta Alper Potuk'u oyundan düşürmeye çalıştığı, Emre'ye uzaktan tacizlerde bulunduğu belirtildi. Son maçta da önce Caner ile uğraştığı sonra ise beklediği fırsatın Emenike'nin sahayı terk etmek istemesiyle geldiğine vurgu yapıldı. Sık sık kendisine ayrılmış çizgili alanı terkettiğine de dikkat çekilen Bilic'in Emenike'nin koşarak gelmesinden kendisine çarpmasını beklediğini hesaplamış olabileceği üzerinde de duruldu.

Bilic ile ilgili ayrıca, FB TV'deki haberde ; Beşiktaş-Arsenal maçını yöneten Sırp Hakemin küfür gerekçesiyle Bilic'i tribüne gönderdiği, ancak bunu Türk hakemlerin yapamadığı da ifade edildi.

Sayfa Yükleniyor...