Fenerbahçe Kulübü, sert bir yazılı açıklama ile Emre Belözoğlu'na feribotta yapılan saldırıyı kınadı.


Açıklamada, takım otobüsüne ve Ankara Fenerbahçe Şubesi'ne yapılan saldırıların ardından yaşanan bu son olayın Fenerbahçe'nin sabrını taşırdığı vurgulandı.

Emre'ye saldıran kişiler "Üzerinde Beşiktaş forması ve ürünleri olan futbol teröristleri" olarak tanımlanırken, önceki saldırıların faillerinin bulunmamasının suçlulara cesaret verdiği belirtildi.

"ESERLERİYLE GURUR DUYABİLİRLER

Açıklamada ayrıca "Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrası kaptanımızı '20 numara' çığırtkanlıklarıyla hedef gösterenler eserleriyle gurur duyabilirler" denilerek, isim vermeden Beşiktaş Yöneticisi Metin Albayrak'a göndermede bulunuldu.

Fenerbahçe'nin açıklaması şöyle:

"Fenerbahçemize yönelik hain ve kahpe saldırılara bugün bir yenisi daha eklenmiştir.

Rize dönüşü silahlı toplu katliam girişiminden ve Ankara’da Fenerbahçe Şubesi’ne yapılan palalı taşlı saldırıdan sonra bugün de futbol takımımızın kaptanı Emre Belözoğlu fiziki saldırıya uğramıştır.

Özel bir işi için Bursa’ya gitmek üzere Eskihisar’dan feribota binmeye hazırlanan kaptanımızın aracının etrafı üzerinde Beşiktaş forması ve ürünleri olan futbol teröristleri tarafından sarılmış, önce küfürlü sonra da fiziki saldırı gerçekleşmiştir.

Kaptanımız Emre Belözoğlu şans eseri olayda ciddi bir yaralanma yaşamamış, konu adli mercilere intikal etmiş ve gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyu bilmelidir ki bu sezon Fenerbahçemize yönelik hain ve kahpece saldırılar zincirinin bu son halkası artık Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sabrının sınırlarını aşmıştır.

Fenerbahçemize yönelik saldırılarda faillerin bulunup adalet önüne çıkartılamayışı yeni saldırılara zemin hazırlamakta ve yeni olaylar için suçlulara cesaret vermektedir.

Kaptanımıza yönelik saldırıda failler kadar bu olaya azmettirenlerin de cezalandırılması gerekmektedir. Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrası kaptanımızı “20 numara” çığırtkanlıklarıyla hedef gösterenler ve ekranlardan kin kusanlar gelinen noktada eserleriyle gurur duyabilirler.

Fenerbahçe, Türk Sporunun ve Türk Futbolunun asırlık bir çınarı, ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Bilinmelidir ki kulübümüze, şubelerimize ve sporcularımıza yapılan her saldırı Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yapılmış demektir.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu sezon kulübümüze yapılan tüm bu saldırıları bir kez daha şiddetle kınıyor, faillerin derhal bulunmasını ve azmettiricileriyle birlikte ivedilikle adalet önüne çıkartılmasını bekliyoruz."

İlişkili Haberler