Fenerbahçe'den hakeme tepki

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu karşılaşmadan sonra sert açıklamalarda bulunurken maçın hakemine tepki gösterdi.

Haberler - Ntvspor 07.03.2010 - 22:11

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Antalyaspor ile oynadıkları maçın ardından yaptığı açıklamada hakemin karşılaşmada yanlış kararlar verdiğini söyledi.

Mosturoğlu, oyun kurallarının farklı takımlara, farklı uygulandığı bir lig yaşadıklarını ifade ederek,
"Geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz bir maçın ardından hakemle ilgili konuşmuştuk. Bugün kazandığımız bir maçın ardından hakemle ilgili konuşuyorum. Maalesef oyun kurallarının farklı takımlara, farklı uygulandığı bir lig yaşıyoruz. Bugün çok bariz bir penaltı kararı takımımız lehine verilmedi. Oyunun yine son kritik noktalarında hakem bana göre oyunun kontrolünü kaybetti ve yanlış kararlar verdi. Ters kararlar verdi. Tabii ki takım iyi oynayabilir veya kötü oynayabilir. Ama hakem hatalarının bu kadar ön plana çıktığı ve bu kadar farklı takımlara farklı kararların uygulandığı bir ortamda maalesef bu açıklamaları yapmak gerekiyor. Biz baştan beri kararlarda belli bir standart olmadığını söylüyorduk ki, bu hafta bunun en açık örneği. Dün Gençlerbirliği - Trabzonspor maçında Gençlerbirliği'nin attığı ilk golle, geçen hafta bizim Büyükşehir maçında Deniz'in attığı gol arasında hiçbir fark yok. Baktığınızda maalesef biz ne kadar söylersek söyleyelim, ne kadar bu konuyu gündeme getirirsek getirelim değişen bir şey yok. Futbol Federasyonu'nu ve Merkez Hakem Kurulu'nu daha dikkatli olmaya, daha tavizsiz olmaya ve yanlış yapanları cezalandırmaya davet ediyoruz. Tıpkı bizleri cezalandırdığı gibi. İyi oynadığımız maçlarda hakem hataları oldu. Kötü oynadığımız maçlarda hakem hataları oldu. Neticede oyun sahada aldığınız sonuçlarla bitiyor. Ama maalesef ki baktığınızda sadece 7 hafta değil, sezonun birinci yarısından itibaren Türkiye ligindeki hakem kararlarının farklı maçlarda farklı uygulandığını görüyoruz. Bizim bütün şikayetimiz buna ilişkin. Buna tedbir alması gereken de Türkiye Futbol Federasyonu. Bence bu kadar önemli bir konunun üzerinde durulmalı. Şimdi bir hakemin düdüğünü asmak, astırmak bir kulübe, kulübün yönetimine vazife değil bana göre. Futbol Federasyonu'na vazife. Ama maalesef Futbol Federasyonu bu tip olaylarda caydırıcı ceza vermez ise bu tip sonuçlar olabiliyor. Tabii ki taraftarın da canı yanıyor. Onlar da üzülüyor. Futbol Federasyonu bence formsuz hakemlerle yollarını ayırmalı bence. Ayırmadığı sürece formda olan hakemlerin de önü kesiliyor. Maalesef futbolumuzda bu hakem kararlarının standart dışılığını aşamadık. Bunu aşmanın görevi de Futbol Federasyonu'na düşüyor." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...