Fenerbahçe'den tebrik ve kınama

Fenerbahçe Kulübü olaylı Efes Pilsen maçının ardından yaptığı açıklamada, lacivert-beyazlı ekibin şampiyonluğunu kutlarken, yaşananlardan büyük üzüntü duyduklarını bildirdi.

18.06.2009 - 19:26

İSTANBUL - Fenerbahçe Ülker ile Efes Pilsen arasında oynanan karşılaşmanın ardından çıkan olaylara Fenerbahçe Kulübü de kayıtsız kalmadı. Sarı-lacivertli yönetim, bugün bir açıklama yayınlayarak, rakipleri Efes Pilsen'i kutladı ve yaşananlardan dolayı buyük üzüntü duyduklarını bildirdi.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamada, "Beko Basketbol Ligi 2008-2009 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan rakibimiz Efes Pilsen'i bu büyük başarılarından ötürü kutluyoruz.. Sporseverlere kaliteli bir final serisi yaşatmayı amaçlayan takımımızın, sıklıkla hakem hatalarıyla karşılaşması ve ayrıca hiçbir zeminde görmek istemediğimiz olayların yaşanması, sarı lacivert ailemizi derinden üzmüştür.

Türkiye'nin spor vitrinine daima öncü ve örnek olmayı hedefleyen ve bu amaç uğruna büyük uğraşlar veren Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, galibiyeti de mağlubiyeti de adımıza yakışır bir biçimde karşılamamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle, dün akşam Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaşananlar, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri olarak büyük bir üzüntüye kapılmamıza ve Kulübümüzün temsil ettiği değerlerin zedelenmesine neden olmuştur.

Yaşananları hoş görmemiz veya tasvip etmemiz söz konusu dahi olamaz. Ancak büyük taraftarımızın arasına karışıp bu istenmeyen olaylara sebebiyet verenlerin, aynı bilinçle hareket etmediklerini de söylemek zorundayız.

Çocuklarıyla takımını desteklemeye gelen sağduyulu sporseverlere hiç kimsenin böyle bir anı bırakmaya hakkının olmadığını önemle vurgulamak istiyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak, dün yaşananlar nedeniyle büyük üzüntü duyuyor, benzeri olayların bir daha yaşanmaması adına gerekli katkıyı sürekli olarak sağlama sözü veriyoruz" denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...