"Fenerbahçe'nin en zayıf noktası"

Fransız L'Equipe Gazetesi, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanacak Fenerbahçe-Lille maçıyla ilgili haberinde, "Türk takımının en zayıf noktası sol kanat" yorumunda bulundu.

17.02.2010 - 15:25

"Fenerbahçe'nin en zayıf noktası"

Uğur Boral'ın geçirdiği sakatlığa değinilen haberde, Andre Santos ve Vederson'un performanslarının ise teknik direktör Christoph Daum'u tatmin etmediği bildirildi.

Fransız gazetesi, salı-lacivertli takımın son üç maçta son dakikalarda attığı gollerle, önce kupada tur atladığı, sonra lig maçlarında da yenilmekten son anda kurtulduğuna dikkat çekti.

Lille'de çıkan yerel La Voix du Nord isimli gazetede, ülkede son günlerde etkili olan soğuk havaya göndermede bulunuldu ve "Fransa'nın  ve Avrupa'nın değişik kentlerinden gelecek Türk seyircilerin maçın havasını ısıtacakları" ifade edildi.

Fransız gazete, ateşli Türk seyircilerin, Lille takımına zor onlar yaşatabileceği uyarısını yaptı.

Gazete, kurallar gereği Türk takımına resmi olarak bin civarında bilet dağıtıldığını, ancak Avrupa ve Fransa'nın farklı yerlerinden gelecek diğer Türk seyircilerin sayısının 5 bin civarında olacağını yazdı.

Ayrıca gazete, "son dakika gelip, Fransız seyircilere ayrılan yerden bilet alıp, Lille taraftarlarıyla birlikte oturacak Türk seyircilerin durumunun ise olası bir gerginlikten çekinen güvenlik güçlerini endişelediği" yorumunu yaptı.

Haberde, Fenerbahce'nin Avrupa'daki yıldız futbolcu ve teknik direktörlerin uğrak yeri olduğunu belirtildi. Ayrıca Löw, Parreira, Aragones, Hiddink gibi ünlü teknik direktörlerin sarı-lacivertli kulübü çalıştırdığı, Roberto Carlos, Anelka gibi yıldızların da  Fenerbahçe forması giydiği vurgulandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...