"Fenerbahçe'nin teknik direktörü olmak isterim"

Ülkemizde hem futbolcu hem de teknik dirktör olarak görev yapan dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos, Türkiye günlerini ve gelecek hedeflerini Santra Dergi'ye anlattı. Carlos'un Fenerbahçe taraftarına da önemli bir mesajı vardı...

Ntvspor 11.10.2016 - 17:04

"Fenerbahçe'nin teknik direktörü olmak isterim"

Türkiye'de Fenerbahçe'de futbol oynadıktan sonra Sivasspor ve Akhisar Belediyespor'da da teknik direktörlük görevi yapan Brezilyalı efsane Roberto Carlos, Santra Dergi'nin Ekim ayına konuk oldu. 

Şimdilerde Real Madrid altyapısında çalışan genç teknik adam, Fenerbahçe'deki günlerini unutamadığını belirtirken, "Fenerbahçe’deki dönemim benim açımdan gerçekten çok güzeldi. Unutulmazdı... Gerek hoca ve ekibi, gerek futbolcular ve tabi ki taraftarlar beni çok mutlu etti. Güzel arkadaşlıklar edindim, çok güzel zamanlar geçirdim. Gelecekte bir gün şans verilirse tabi ki Fenerbahçe teknik direktörü olmak isterim" ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki teknik adamlık deneyimleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Roberto Carlos, "Sivasspor’daki hocalık dönemi benim için yeni ve zorluydu. Sivas halkı, taraftarlar, başkan, yönetimdeki arkadaşlar ve kulüp çalışanları beni en iyi şeklide ağırladı. Kendimi evimde gibi hissettim. Daha da iyisini yapabilirdik ama şans bizden yana olmadı. Akhisar Belediyespor bana teklif yapınca hiç düşünmeden kabul ettim. Çünkü futbolculuk kariyerinde de olduğu gibi teknik direktör de basamakları küçükten başlayarak tırmanmalı. Yukarıya doğru çıkmak için güzel bir fırsattı. Benim için büyük ve güzel bir deneyim olacağını düşündüm. Hedefim takımı alıp kendi düşüncelerime uygun bir şekilde yukarı taşımaktı" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...