İlişkili Haberler

Fenerbahçeyi taşıyan uçak Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye zorunlu iniş yaptı.

Fenerbahçe'ye UEFA Avrupa Ligi'nde rakibi Manchester United'le yapacağı maç için İngiltere'ye taşıyan uçak acil iniş yaptı. Uçağın ön camının bir cismin çarpması nedeniyle çatladığı belirtiliyor. 

Çatlağın büyümesi üzerine uçağın acil iniş yaptığı ve Fenerbahçe kafilesinin havada büyük bir tehlike atlattığı belirtildi.

Fenerbahçe kafilesinin uçaktan indiği ve Budapeşte havalimanında beklediği belirtildi. 

FENERBAHÇE'DEN RESMİ AÇIKLAMA 

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Fenerbahçemizi taşıyan uçağın Budapeşte'ye acil iniş yaptığının duyulması üzerine Borajet Havayolları, İstanbul'dan ikinci bir uçağı Budapeşte'ye doğru yola çıkardı. Bu uçak Budapeşte'deki kafilemizi alarak Manchester'a ulaştıracak" denildi. 

MANCHESTER UNITED'DAN MESAJ

İngiltere'nin Manchester United Kulübü, UEFA Avrupa Ligi'nde yarın konuk edecekleri Fenerbahçe'nin kafilesini taşıyan uçağın Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye acil iniş yapmasından dolayı bir mesaj yayımladı.

Kulübün sosyal medya hesabı Twitter'da yer alan mesajda, "Manchester'a yolculuğunuzun güvenli bir şekilde geçmesini dileriz. Yakında görüşmek üzere!" denildi.

Fenerbahçe Kulübü de bu mesaja cevap olarak Twitter aracılığıyla İngiliz ekibine teşekkür etti.

GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ'TAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Galatasaray ve Beşiktaş kulüpleri resmi twitter hesaplarından yaptıkları açıklamayla Fenerbahçe kafilesine geçmiş olsun dilekleri ilettiler.