Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'ın istifası sonra boşalan teknik direktörlük görevine Eskişehirspor ile sözleşmesini fesheden Ersun Yanal getirildi.

Fenerbahçe, tecrübeli teknik adamla 1 yıllık sözleşme imzalandığını borsaya bildirdi.

Sarı-lacivertli kulüp, Ersun Yanal'a da 1 milyon 500 bin dolar ücret ödeneceğini açıkladı.

'OYNAYACAĞIMIZ FUTBOL TARAFTARLARA GURUR VERECEK'
Fenerbahçe'nin Yeni Teknik Direktörü Ersun Yanal; keyif ve gurur veren, aynı zamanda rakip taraftarların bile alkışlayacağı güzellikte futbol oynatma sözü verdi.

Yanal'ın ilk açıklamaları şöyle:

"Bugün itibariyle Fenerbahçe Spor Kulübü'nün teknik direktörlüğü için resmi adımı atmış bulunmaktayım. Sayın Başkanımızın ve Sayın Yönetim Kurulu'nun, ülkemizin bu büyük değerini, tarafıma emanet etmesi mesleki hayatım adına onur verici... Bu adımın, camiamıza ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum. Taraftarlarımız, çok zor günlerde yüksek dayanışmanın ve yürekliliğin destanını yazdı; önümüzdeki süreçte de onların desteği, kuşkusuz, en büyük gücümüz olmaya devam edecektir.

2013-2014 sezonunda oynayacağımız futbol, taraftarımıza keyif ve gurur verecek; sarı lacivert renklere taraftar olmayanların da alkışlayacağı güzellikte olacaktır. Futbol kamuoyunun özellikle bilmesini istiyorum ki, Fenerbahçe için koşullar zor olsa da hep birlikte aşamayacağımız hiçbir şey yoktur. Şampiyonluk yolunda, yolumuz açık olsun. Görüşmelerimiz sırasında gösterilen destek ve anlayışa, Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım'a, yöneticilerimize, taraftarlarımıza teşekkür ederim."