Transferin son günlerinde Moussa Sow'un ayrılmasıyla santrafor bölgesinde sayısal olarak eksik kalan Sarı-lacivertlilerde ilk hedef bu bölgeyi takviye etmek. Ancak gelecek oyuncunun zaman zaman kulübede oturmayı problem etmeyecek ve kulübü ağır mali yükün altına sokmayacak bir isim olmasına özen gösteriliyor.

Fenerbahçe'nin bir diğer hedefi de Diego'ya alternatif bir ismi kadroya katabilmek. Hem 10 numara hem de geride oyun kurucu görevlerini yerine getirebilecek uygun maliyetli bir isim bulunursa transfer yapılacak.

Fenerbahçe bir yandan bugünün iskeletine odaklanmış gibi görünse de genç ve yetenekli futbolcu aramaları da sürüyor. Transfer komitesinin 2 yıl boyunca başta Güney Amerika, Orta Avrupa ve İskandinavya'da yaptığı çalışmalar sonucu birçok genç oyuncu listeye alındı. Ancak ilgilenilen oyuncuların maliyetlerinin taliplerin fazla olması sebebiyle istenen seviyelere düşmemesi işleri zorlaştırıyor.

Geçtiğimiz transfer döneminin son günlerinde Brezilya pazarında Gabriel Barbosa ve Erik Lima'dan yüksek maliyetleri nedeniyle vazgeçen Fenerbahçe, bu ülkeden 17-22 yaş aralığında birçok genç oyuncuyu takip etti.

Fenerbahçe, Partizan'dan Andrija Zivkovic ve Ivan Saponjic transferlerinde de şimdilik beklemede. Özellikle Zivkovic için Bundesliga ve Premier Lig ekiplerinin de sırada olması transferin önünde engel olarak duruyor.