Bursaspor maça gergin başlarken, henüz 18. dakikada 2 oyuncusunun sarı kart görmesi maçın gidişatının habercisi gibiydi. 20. dakikada Lens'in soldan cezasahasına gönderdiği top Sivok'un eline çarptı ve hakem Halil Umut Meler penaltı noktasını gösterdi. 22. dakikada penaltı vuruşu için beyaz noktaya gelen Moussa Sow, kaleci Harun'un doğru köşeyi tahmin etmesine rağmen ağları havalandırdı ve takımını 1-0 öne geçirdi.

Penaltı atışı sırasında Jeremain Lens ile tartışma yaşayan ve sarı kart gören Boban Jovic, 43'te bir kez daha Lens'e müdahele etmek isterken sarı kart gördü ve takımını 10 kişi bıraktı. İlk yarı da 1-0 Fenerbahçe'nin üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci yarıda da oyundaki üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe, Bursaspor kalesinde tehlikeler yarattı. Buna karşın Bursaspor'da günün başarılı ismi Harun gol izni vermezken dakikalar 87'yi gösterirken, maçta 2. kez penaltı düdüğü çaldı. Fenerbahçe cezasahası içinde Kjaer'in müdahelesine hakem tartışmalı bir kararla penaltı dedi. 88. dakikada Batalla topu ayrı kaleci Volkan Demirel'i ayrı köşelere göndererek skoru eşitledi.
Son dakikaları büyük heyecana sahne olan maçta başka gol olmadı ve maç 1-1 sona erdi. Fenerbahçe bu sonuçla puanını 36'ya, 4 maçlık yenilgi serisi sona eren Bursaspor ise 28 yaptı.