İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü, Erkek Voleybol Takımı için dünyaca ünlü Kübalı oyuncu Leonel Marshall'la sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda gerçekleştirilen ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe Erkek Voleybol Şubesi Sorumlusu Hakan Dinçay'ın da hazır bulunduğu törende Leonel Marshall, sarı-lacivertli ekiple 1 yıllık sözleşmeye imza attı.

Fenerbahçe takımına bir dünya yıldızını kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Hakan Dinçay, hedeflerini giderek büyüttüklerini belirtirken, ''Bu sezon hedefimiz, başkanımızın da açıkladığı gibi, Şampiyonlar Ligi'nde Dörtlü Final oynamak. Kadromuzu güçlendirmek adına da voleybol camiamızın yakından tanıdığı Leonel Marshall'ı kadromuza kattık. Bir dünya yıldızı olan Marshall, bizimle birlikte büyük zaferler yaşayacaktır'' dedi.

Dinçay, gelecek günlerde açıklayacakları yeni transferlere de vurgu yaparken, ''Önümüzdeki günlerde daha da güçlenecek takımımızın hedefi, Avrupa'da söz sahibi olmaktır. Dünya yıldızlarını getirmeye devam edeceğiz. Türkiye'ye ve Fenerbahçe camiasına Şampiyonlar Ligi'nde Dörtlü Final'den fazlasını yaşatacağımıza inanıyoruz. İzlemeye doyamayacağınız bir takım olacak. Bunun sözünü veriyoruz'' ifadelerini kullandı.

MARSHALL: ''FENERBAHÇE'NİN HEDEFLERİ BÜYÜK''
Kübalı oyuncu Leonel Marshall ise açıklamasında, sarı-lacivertli kulübü tercih etmesindeki en önemli etkenin, ortaya konulan büyük hedefler olduğunu söyledi.

Fenerbahçe takımının Türkiye'nin dışında Avrupa'da da zirveye oynama amacı taşıdığını aktaran 31 yaşındaki yıldız oyuncu, ''Fenerbahçe, Avrupa'da başarı elde etmeyi, Dörtlü Final oynamayı hedefliyor. Ben de bu hedeflerin başarılmasına, elde edilecek galibiyetlere katkı sağlamak için buradayım. Yapılan teklif gerçekten çok ilgi çekiciydi. Çok önemli bir kadro kurmaya çalışıyorlar. Benim de bu takımın parçası olabilmeme imkan sağlayan herkese teşekkür ediyorum'' şeklinde konuştu.

Kendisine Avrupa'nın önemli ekiplerinden teklifler geldiğine değinen Marshall, ''Hiçbiri, Fenerbahçe'nin hedefleri kadar büyük beklenti yaratmadı. Türkiye'nin en büyük kulübü olması ve ortaya koyduğu hedeflerden ötürü tercihimi Fenerbahçe'den yana kullandım'' dedi.

Geçmişte milli takım, kulüp ve kişisel seviyelerinde elde ettiği başarılara değinen Kübalı sporcu, bu başarıları Fenerbahçe takımıyla da sürdürmek istediğini dile getirdi.

Kazandığı başarıların artık geride kaldığını söyleyen Marshall, ''Bunlar benim için birer tecrübeydi ve geride kaldı. Artık tüm gücümü, enerjimi ve bilgimi Fenerbahçe'ye vermeye geldim. Şimdi hangi kupaları, nasıl kazanacağımız önemli. Bu büyük camianın bir ferdi olmak istiyorum. Tercihimin en büyük nedenlerinden biri de sayın başkanımızdır. Kendisine teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

''BEN BİR DENİZ İNSANIYIM''
Küba doğumlu olduğunu vurgulayarak, kendisi için denizin önemine vurgu yapan Marshall, ''Ben bir deniz insanıyım. Burada denizin olması, İstanbul'un deniz etrafına kurulmuş bir şehir olması, böyle bir şehirde voleybol oynayacak olmam benim için çok önemli. Türkiye, insanların sıcaklığı bakımından Küba'ya çok benziyor. İki ülke arasında benzerlikler var'' diye konuştu.

İmza törenin ardından Hakan Dinçay ve Leonel Marshall, basın mensuplarına poz verirken, törene katılan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da ısrarlar üzerine kareye girdi.

Basın mensuplarının, ''Başkanım sizin de karede olmanız lazım'' şeklindeki ifadelerine Yıldırım, esprili bir şekilde, ''Lazım da kardeşim, boyu çok uzun'' diyerek karşılık verdi.