Fenerbahçe'ye Kübalı yıldız

Voleybolda transferlerine devam eden Fenerbahçe'de bir oyuncu da erkek takımına... Fenerbahçe, Kübalı yıldız voleybolcu Leonel Marshall'i renklerine bağladı.

Fenerbahçe'ye Kübalı yıldız

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi'nde 2009-2010 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe, Kübalı voleybolcu Leonel Marshall ile anlaştı.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, erkek voleybol takımının, kadrosuna bir dünya yıldızı olan Marshall'ı katarak hedefe giden yolda daha emin adımlarla ilerlemeyi, başarılarına Avrupa Şampiyonluğu'nu da eklemeyi amaçladığı kaydedildi.

Leonel Marshall gelecek hafta Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı basın odasında yapılacak törenle, resmi sözleşme imzalayacak. Açıklamada Marshall ile ilgili şu bilgiler verildi:"Küba'da 1979'da doğan Leonel Marshall, 1.96 boyunda ve üstün sıçrama  yeteneğiyle tanınıyor. Sydney Olimpiyatları'nda takımının en genç oyuncusu olarak dikkatleri üzerine çeken smaçör, blokta 3.53 cm'e, smaçta ise 3.83 cm yüksekliğe ulaşabilmekte. Kariyerinin büyük bir bölümünü İtalya'da geçiren smaçör, Livorno, Copra Piacenza, Roma Volley takımlarında forma giydi. İki sezondur Copra Piacenza adına mücadele eden Kübalı sporcu, 2006'da Top Teams Kupası'nda, 2008 CEV Kupası'nda şampiyonluk yaşadı, 2009'da ise Copra Piacenza ile İtalya Lig Şampiyonluğu Kupası'nı kaldırdı."

DİNÇAY: "AMACIMIZ ARTIK AVRUPA'DA DÖRTLÜ FİNAL"
Fenerbahçe Kulübü'nün voleybol şubesinden sorumlu yöneticisi Hakan Dinçay, Marshall gibi bir dünya yıldızını Türk sporuna kazandırdıkları için mutlu olduklarını, erkek takımının taraftarlarına zaferlerle dolu, seyir gücü yüksek bir sezon geçirtmeye hazırlandığını kaydetti.

Hakan Dinçay, Marshall'ın Türkiye Ligi'nin yanı sıra Avrupa'daki hedeflenen başarıya ulaşmalarına büyük katkısı olacağına inandığını ifade ederek, "Fenerbahçe yer aldığı her branşta şampiyonluğu hedefler. Erkek Voleybol Takımı olarak son üç sezonda iki şampiyonluk bir de final heyecanı yaşayarak bu alandaki ciddiyetimizi gösterdik. Amacımız artık Avrupa'da dörtlü final. Bunu da Türkiye'nin en güçlü kadrosunu Marshall gibi dünya yıldızlarıyla güçlendirerek yapmak mümkün" dedi.

LEONEL MARSHALL KİMDİR?
1979’da Küba’da doğan Leonel Marshall, 1.96 boyunda ve üstün sıçrama yeteneğiyle tanınıyor. Sydney Olimpiyatları’nda takımının en genç oyuncusu olarak dikkatleri üzerine çeken smaçör, blokta 3.53 cm’e; smaçta ise 3.83 cm yüksekliğe ulaşabilmekte.

Kariyerinin büyük bir bölümünü İtalya’da geçiren smaçör, Livorno, Copra Piacenza, Roma Volley takımlarında forma giydi.

İki sezondur Copra Piacenza adına mücadele eden Kübalı sporcu; 2006’da Top Teams Kupası’nda, 2008 CEV Kupası’nda şampiyonluk yaşadı; 2009’da ise Copra Piacenza ile İtalya Lig Şampiyonluğu Kupası’nı kaldırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...