Karşılaşmada Twente'nin golleri 3. dakikada Tiendalli 15. dakikada Berghuis 19 ve 37. dakikada De Jong’tan gelirken Fenerbahçe'nin üç golünü de 43,71 ve 79. dakikalarda Semih kaydetti.

Belçikalı Sebastian Delferriere, Vincent Despiegeleer, Patrick Plumes hakem üçlüsünün yönettiği karşılaşmaya Fenerbahçe, Mert, Orhan, Bilica, Bekir, Caner, Özer(Dk 46 Dia), Selçuk (Dk. 72 Gökhan), Cristian, Stoch(Dk. 72 Emre)- Semih, Güiza(Dk.46 Sezer) kadrosuyla mücadele etti.

Le Burton Stadı'ndaki karşılaşmada Twente Mihaylov, Cornelisse, Wisgerhof, Rama (Dk.46 Vujicevic), De Jong (Dk. 77 Rendla), Bajrami (Dk. 62 John), Janssen, Douglas, Tiendalli (Dk. 62 Bhysse) Chadli (Dk. 77 Gouriye), Berghuis kadrosuyla mücadele etti.

Fenerbahçe 53 gün sonra ilk kez karşılaşmaya çıktı.

Fenerbahçeli futbolcu Emenike karşılaşmayı tribünde izledi. Bu futbolcunun tedavisinin Brüksel'de devam edileceği öğrenildi.

Öte yandan maç sonrasında penaltı atışları yapıldı. Penaltı atışlarını Fenerbahçe 5-3 kazandı. Turnuvada penaltı sonuçlarının puan ve averaj halinde dikkate alınacağı ifade edildi.

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman maç sonunda yaptığı açıklamada skorun önemli olmadığını söylediklerini ancak 37. dakikada 4-0 olması nedeniyle skorun önemli hale geldiğini kaydetti.

Futbolun hatalar oyunu olduğunu vurgulayan Kocaman, ''Oyuncularımın yaptığı hatalara bakmıyorum. Kişisel hataları konuşmak istemiyorum, skorun 4-0'a gelmesi ne kadar kötüyse 4-4'ün eşiğine gelmemiz de o kadar iyi. Tempomuzu ve kalitemizi daha da arttırmamız gerekiyor'' dedi.