Fenerbahçe'ye sirk dedi mi?

Bayern Münih Onursal Başkanı Franz Beckenbauer'den, Fenerbahçe'yi sirke benzettiği iddiasına yanıt geldi.

01.10.2010 - 17:46

Fenerbahçe'ye sirk dedi mi?

Franz Beckenbauer'in geçtiğimiz haziran ayında çıkan bir haberde, Alman Sky kanalında Löw'ün Alman Milli Takımı'ndaki görevine devam edip etmemesi yönündeki bir soruya "Löw her türlü sonuca karşın kalmalı. Nereye gidecek ki? Fenerbahçe sirkine gidip hergün sorun mu yaşayacak" diyerek yanıt verdiği belirtilmişti.

Türk basınında da yer alan bu haberler üzerine harekete geçen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Beckenbauer'e mektup yazarak iddiaları sordu. Alman futbolunun efsanesi ise bu iddiaları yalanladı.

İşte Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinde konuyla ilgili olarak yer alan açıklama:

"Alman futbolunun önde gelen isimlerinden, Bayern Munich Onursal Başkanı ve Eski Futbolcu Sayın Franz Beckenbauer’ın kulübümüze yönelik olarak sarf ettiği iddia edilen bazı sözler bir süre önce Türk basının hemen hemen tamamında yer almıştı.

Bunun üzerine başkanımız Sayın Aziz Yıldırım Sayın Beckenbauer’e bir mektup yazarak Türk basınında kendisinin kulübümüz ile ilgili olarak söylediği öne sürülen bazı açıklamalar olduğunu dile getirdi.

Sayın Beckenbauer başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’a aşağıda çevirisi ve orijinal metni bulunan mektubu göndererek kendisine atfedilen sözlerin hiçbirinin doğru olmadığını ve asla Türk basınında yer alan ifadeleri sarf etmediğini belirtti."

Franz Beckenbauer'in Aziz Yıldırım'a cevaben yazdığı mektup:

"Sayın Yıldırım,

Mektubunuz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Türkiye’deki gazetelerde bu şekilde bir açıklama yer almasına çok şaşırdım çünkü ben asla Fenerbahçe ve Jogi Löw (Joachim Löw) ile ilgili bir yorumda bulunmadım.

Gazetelerde yazan ifadeler kesinlikle bana ait değildir. Kulübünüz Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Türkiye ve dünyanın en profesyonel futbol kulüplerinden biri olduğunu gayet iyi biliyorum.

Size ve takımınıza önünüzdeki tüm maçlarda başarılar diler en içten dileklerimi sunarım.

Franz Beckenbauer"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...