Fenerbahçe'ye ilk transfer İtalyan sportif direktör

Fenerbahçe yeni sezon için İtalyan Giuliano Terraneo'yu İstanbul'a getirdi 'sportif direktörlük' için el sıkıştı...

Haberler - ntv.com.tr 29.05.2015 - 09:19 | Son Güncelleme : 29.05.2015 - 15:48

Fenerbahçe'ye ilk transfer İtalyan sportif direktör

Fenerbahçe Yönetimi sürpriz bir kararla futbol takımının başına İtalyan sportif direktör getirdi. Daha önce İnter ve Lazio’da sportif direktörlük yapan Guiliana Terraneo ile dün kulüp binasında biraraya gelerek el sıkıştı. 

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden bugün yaptığı açıklamayla, İtalyan Giuliano Terraneo'yu Sportif Direktör olarak göreve getirdiğini açıkladı. 

Fenerbahçe'nin resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle;

Kulübümüzün, 2015- 2016 Süper Lig sezonu yapılanmasında İtalyan Giuliano Terraneo,  “Sportif Direktör”  olarak göreve getirilmiştir.

Daha önce Serie A’nın köklü ekiplerinden Inter’de uzun yıllar Sportif Direktör olarak çalışan Giuliano Terraneo’ya, Fenerbahçe Ailesi’ne hoş geldin diyor, görevinde başarılar diliyoruz.

ESKİ MİLAN KALECİSİ
Futbolculuk döneminde de Torino, Milan, Lazio gibi önemli kulüplerde kalecilik yapan ve daha sonra sportif direktör olarak kariyerine devam eden Terraneo ile yapılan görüşmede herhangi bir pürüzün çıkmadığı öğrenildi.

Özellikle Başkan Aziz Yıldırım’ın artık futbol takımı ile profesyonellerin ilgilenmesini istemesi üzerine böyle bir girişimde bulunulduğu ifade edildi. İtalyan Sportif Direktörün şimdiden mesaiye başladığı kaydedildi.

Sırada hoca var

Bu anlaşma açıklandıktan sonra sırada yeni teknik direktör var... Aziz Yıldırım’ın seçimi kazanması halinde önümüzdeki hafta yeni teknik adamın ismi açıklaması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...