Ferdinand'dan ilginç açıklamalar

John Terry'nin yerine İngiltere Milli Takımı’nın kaptanlığına getirilen Rio Ferdinand, İngiltere Menajeri Capello ile görüşme fırsatı bulamadığını ve kaptanlık haberini televizyondan öğrendiğini söyledi.

Haberler - Ntvspor 03.03.2010 - 14:09

Ferdinand'dan ilginç açıklamalar

John Terry'nin eşini, bir dönem Chelsea'de birlikte forma giydiği Wayne Bridge'in eski sevgilisi ve çocuğunun annesiyle aldattığının ortaya çıkmasının ardından, milli takımın kaptanlık görevine Rio Ferdinand getirilmişti. Ferdinand, milli takımdaki yeni rolüyle ilgili ilginç açıklamalar yaptı.

Manchester Unitedlı futbolcu, milli takımın yeni kaptanı olduğunun kendisine tebliğ edilmediğini söyledi. Başarılı savunma oyuncusu, “Kimse beni aramadı. Kaptanlık görevine getirildiğimi televizyondan öğrendim. O günden beri de, Capello ile görüşme fırsatım olmadı” diye konuştu.

Omuzlarına ağır bir sorumluluk aldığının farkında olduğunu ifade eden Ferdinand, hata yapan bir arkadaşını gördüğünde, kendisini gerekirse sert bir dille uyarmaktan çekinmeyeceğini de vurguladı.

Ferdinand, uzun süredir süren sırt sakatlığı nedeniyle İngiltere'nin Wembley Stadı'nda Mısır ile yapacağı özel maçta forma giyemeyecek. Bu karşılaşmada, Liverpoollu Steven Gerrard kaptan olarak sahaya çıkacak.

Sayfa Yükleniyor...