Ferguson alay etti

Manchester City'de menajer değişikliği, tartışma konusu olmaktan çıkıp alay konusu olmaya doğru ilerliyor.

Ntvspor 26.12.2009 - 15:03

Ferguson alay etti

Manchester City'nin menajer değiştirmesi pek çok açıdan eleştirildi. Mark Hughes'un bu sezon sadece 2 yenilgi aldığı halde görevine son verilmesi eleştiri konularından biriydi. Sunderland maçı bitinceye kadar Galli çalıştırıcıya menajerlikten alınacağının bildirilmemesi ise daha büyük tepkiyle karşılandı. Manchester'ın diğer büyük takımı Manchester United da tartışmalara katıldı.United Menajeri Alex Ferguson, eski öğrencisi Hughes'a destek verdi ve City yönetimini etik davranmamakla suçladı.

İskoç menajer, bunun ardından tartışmaya bir de mizah boyutu kattı. Ferguson, kendisi United'daki görevini bırakmadan önce City'nin 20. kez yeni bir çalıştırıcı ile anlaşabileceğini ima etti. Ferguson'ın United'ın başında bulunduğu 23 yılda, City 14 menajer değiştirdi. Ünlü teknik adam, rakiplerinin istikrarsızlığını "Sadece 14 menajer mi değiştirdiler? Hepsi bu mu? 20. menajerlerini görmek için sabırsızlanıyorum" sözleriyle yorumladı.

Ferguson, City'nin Mancini yönetiminde başarıya ulaşacağından da hayli şüpheli. Inter'in eski çalıştırıcısı Mancini, yeni takımı Manchester City'nin bu sezon Premier Lig'i ilk 4 içinde bitireceğini, gelecek sezon ise şampiyon olacağını öne sürüyor. Ferguson ise City Yönetiminin, Premier Lig tecrübesi bulunmayan Mancini'yi takımın başına geçirerek kumar oynadığını savunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...