La Liga ve Kral Kupası'nın ardından Şampiyonlar Ligi kupasını da müzesine götüren Barcelona'da, maçın ardından büyük bir sevinç yaşanıyordu.

Teknik direktör Pep Guardiola, futbolcularına övgüler yağdırdı. Pozitif futbol ve cesaretin kazandığını söyleyen Guardiola, "Hepimiz çok ama çok mutluyuz. Önemli futbolcularımız yoktu. Ancak savunduk; hücum ettik ve sonunda mutlu sona ulaştık. Avrupa'nın en büyüğüyüz. Çünkü biz daha iyi bir takımız" dedi.

Maç öncesi "Messi mi Ronaldo mu daha iyi" sorusuna yanıt vermekten çekinen Guardiola, finalde Barcelona'nın ikinci golünü atan Lionel Messi'yi de, dünyanın en iyi futbolcusu olarak nitelendirdi. Katalan ekibinin en etkili isimlerinden Iniesta da büyük mutluluk yaşıyordu. Başarılı futbolcu elde ettikleri başarıyı çok çalışmalarına bağladı.

Manchester United cephesinde ise hüzün vardı. Menajer Alex Ferguson, buna karşın Barcelona'nın hakkını teslim etti. Ferguson'a göre, Katalan ekibinin topu ayağında tutmaya yönelik oyun anlayışının ilacı henüz yok.

Ferguson maç sonrası yaptığı açıklamada, "Daha iyi bir sonuç bekliyorduk. Ancak Barcelona inanılmaz iyi bir takım. Bunu kabul etmemiz gerekiyor. Özellikle öne geçtiklerinde çaresiz kalıyorsunuz. Tehlikeli bölgede ayağa o kadar iyi oynuyorlar ki, topu çalmak ile kalenizi korumak arasında bocaladığınızda golü atıyorlar" diye konuştu.

Karşılaşma boyunca etkisiz bir oyun ortaya koyan Ronaldo ise yenilgiyi ilk dakikalarda yedikleri gole bağladı. İyi oynamadıklarını söyleyen Ronaldo, teknik direktörleri Ferguson'un aksine, Barcelona'nın kendilerinden daha iyi bir takım olduğunu ise kabul etmedi.