Ferguson eski yıldızlarını andı

Manchester United teknik direktörü Sir Alex Ferguson, bu günlerde eski yıldızları Beckham ve Ronaldo hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme geldi.

Ntvspor 16.02.2010 - 12:18

Ferguson eski yıldızlarını andı

Manchester United ile Milan arasındaki Şampiyonlar Ligi 2. tur ilk maçında Beckham, ilk kez eski kulubüne ve Sir Alex Ferguson'a rakip olarak sahaya çıkacak. Bu konuda geçtiğimiz günlerde açıklamalar yapan İngiliz futbolcu, "Profesyonel futbolcuyum, bunun bilincindeyim ancak eski takımıma gol atarsam sevinmeyeceğim" diyerek eski kulübüne saygı duyduğunu söylemişti.

Manchester United teknik direktörü Sir Alex Ferguson, Milan'la oynayacakları kritik mücadele öncesi düzenlediği basın toplantısında Beckham'ın bu açıklamalarına cevap verdi. Ferguson "Umarım sevinmez. Ancak David'in çok tecrübeli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. 100'den fazla İngiltere Milli Takımı'na seçildi, Manchester United, Real Madrid ve Milan gibi büyük takımlarda forma giydi. Bu onun için bir avantaj. Manchester United olarak çok çabuk yıldız yaratan bir kulübüz. Beckham bunlardan biriydi. Şimdi de Rooney var, kendini bu forma altında çok geleştirdi." şeklinde konuştu.

Ferguson ayrıca geçtiğimiz günlerde Manchester United'ı çok özlediği yönünde açıklamalarda bulunan Ronaldo için "O hala dünyanın en iyisi, böyle bir futbolcuyu kaybettiğinizde üzülürsünüz ancak ayağa kalkmayı da bilmelisiniz. Ona sahip olamadığınız için yakınmak hiç bir işe yaramaz. Takımdan yeni yıldızlar çıkartıp yolunuza devam etmeniz gerekir." dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...