Ferguson uyardı

Manchester United Menajeri Alex Ferguson, İngiltere Milli Takımı'nın, dünya kupasında çok zorlanacağı öngörüsünde bulundu. Ferguson buna gerekçe olarak, Premier Lig'de zorlu bir sezon geçiren oyuncuların, yeteri kadar dinlenme fırsatı bulamamalarını gösterdi.

Haberler - Ntvspor 19.05.2010 - 11:14

Ferguson uyardı

İngiltere halkı, 2010 Dünya Kupası'na her zamankinden daha umutlu bakıyor. Birçok otoriteye göre, Fabio Capello yönetimindeki İngiltere Milli Takımı, kupanın en önemli favorilerinden biri. Ancak Manchester United Menajeri Alex Ferguson, aynı görüşte değil.

Ferguson, Premier Lig’in pekçok futbolcuyu aşırı yorduğunu belirterek, milli takımda forma giyecek oyuncuların, beklentilerin altında kalabileceği uyarısında bulundu. Milli takıma alınan oyuncuların, Premier Lig ve Avrupa kupalarında çok zorlu maçlara çıktığını hatırlatan Ferguson, “Bu kadar yoğun bir maç trafiği ve Premier Lig’in zorluk derecesi gözönüne alındığında, oyuncuların artık tükendiklerini söylemek yanlış olmaz. Bazı güvenilen oyuncular, kupa maçları sırasında çökebilir” diye konuştu.

Bu duruma örnek olarak kendi takımında forma giyen oyuncuları gösteren Ferguson, “Sezon için her maçı bir kupa finali gibi oynamak zorunda kaldık. Dünya kupası sonrası tüm oyuncularıma uzun bir izin vermek zorundayım” ifadelerini kullandı.

Kupa tahmini de sorulan Ferguson, favori olarak Brezilya ve İspanya'yı gösterdi. Fransa'nın birçok kişinin sandığından daha başarılı olacağı tahmininde bulunan deneyimli teknik adam, İtalya'nın da en azından yarı final oynayacağı görüşünde.

Sayfa Yükleniyor...