Ferguson'ın yerine kim geçecek?

Alex Ferguson'ın emekli olacağını açıklamasının ardından, gözler halefine çevrildi. İngiliz basını, Everton menajeri David Moyes ile Real Madrid'den ayrılması beklenen Jose Mourinho'nun, yeni United menajeri olmak için en büyük adaylar olduğunu öne sürdü.

08.05.2013 - 17:28

Ferguson'ın yerine kim geçecek?

Alex Ferguson'ın emekli olacağını açıklamasının ardından, gözler halefine çevrildi.

United menajerliği için Everton menajeri David Moyes ile Real Madrid'den ayrılması beklenen Jose Mourinho dışında Jurgen Klopp, Ole Gunnar Solskajer ve Ryan Giggs'in de adı geçiyor.

Manchester United'ı tam 27 yıldır başarıyla yöneten Alex Ferguson'ın, ani emeklilik kararı sonrası deneyimli menajerin halefinin kim olacağı merakla bekleniyor.

United'ın başına gelecek isim kim olursa olsun, kendisini çok zor bir görev bekliyor. Zira, Manchester United'ı adeta yoktan var eden, 27 yıl içinde 13 Premier Lig, 5 Federasyon Kupası, 2 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanan Ferguson'ın yerini doldurmak hiç de kolay olmayacak.

İngiliz basını ve bahisçilerin favorileri, Everton'ı yöneten bir başka İskoç Menajer David Moyes ve Real Madrid'den ayrılmasına kesin gözle bakılan Jose Mourinho.

Everton ile sezon sonunda bitecek sözleşmesini henüz yenilemeyen Moyes'un, herhangi bir Avrupa deneyimi olmaması en büyük dezavantajı gibi görünüyor.

Ferguson'ın emeklilik kararı, Chelsealileri de endişelendirdi. Mourinho ile Ferguson arasındaki yakın dostluk herkesin malumu ve Mourinho'nun, United ile Chelsea arasında tercih yapmak zorunda kalması halinde, büyük olasılıkla Manchester'ı tercih edeceği söyleniyor.

Çünkü Manchester United, dünyanın en prestijli kulüplerinin başında geliyor. Borussia Dortmund teknik direktörü Jurgen Klopp, menajerlik koltuğu için adı geçen bir başka isim.

Molde'yi 2 yıldır Norveç Ligi'nde şampiyonluğa taşıyan United'ın efsanevi oyuncularından Ole Gunnar Solskajer de United menajerliği için güçlü adaylardan biri olarak gösteriliyor.

Bir başka United efsanesi Ryan Giggs de İngiliz basınında adı menajerlik için geçen isimlerden. Ancak Ferguson geçtiğimiz aylarda, Giggs'in henüz Manchester United'ı yönetmek için yeterli deneyime sahip olmadığını söylemişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...