Fernandes'in cezası belli oldu

Eski Beşiktaşlı futbolcu Fernandes, evinde iki kadını darbettiği iddiasıyla yargılandığı davada, 12 bin lira adli para cezasına mahkum edildi.

Anadolu Ajansı 11.06.2015 - 12:04

Fernandes'in cezası belli oldu

Beşiktaş'ın eski oyuncusu Portekizli Manuel Fernandes, evinde iki kadını darbettiği iddiasıyla yargılandığı davada 12 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

İstanbul 84. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, şikayetçiler Gülşah Ö. ve Damla Ç. ile Portekizli futbolcu Manuel Fernandes'in avukatı Hakan İnce katıldı.

Duruşmada, olayın yaşandığı binaya şikayetçilerin giriş ve çıkışlarını gösteren güvenlik kamera görüntüleri izlendi. Bu görüntülere ilişkin bilirkişi raporunun da mahkemeye ulaştığı belirtildi.

Davayı karara bağlayan mahkeme, Fernandes'i "kasten yaralama" suçunu iki kişiye yönelik işlediği gerekçesiyle 200 gün adli para cezasına çarptırdı.

Mahkeme, günlüğü 60 liradan, bu cezayı 12 bin lira adli para cezasına çevirerek, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Beşiktaş'ın eski Portekizli futbolcusu Manuel Fernandes'in 4 Mayıs 2013'te, Beşiktaş'taki bir gece kulübüne gittiği, burada tanıştığı Damla Ç. ve Gülşah Ö'yü daha sonra Beşiktaş'taki evinde ağırladığı belirtildi.

İddianamede gecenin ilerleyen saatlerinde iki kadının "darbedildikleri" iddiasıyla Beşiktaş Polis Merkezine başvurdukları anlatılmıştı.

İddianamede, Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda Gülşah Ö'nün parmaklarında, sağ şakağında ve başında, Damla Ç'nin ise elinde ve kolunda yaralanmalar olduğu, bu yaralanmaların "basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek" nitelikte olduğu bildirilmişti.

Fernandes'in iki kadına karşı "kasten yaralama" suçunu işlediği ileri sürülen iddianamede, siyah beyazlı futbolcunun 4 ile 10 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırılması talep edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...