Ferrari ateş püskürdü

Beşiktaş'ın İtalyan futbolcusu Matteo Ferrari, bir İtalyan gazetesinde Türk gazetecinin imzasıyla hakkında çıkan haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

Haberler 23.03.2010 - 15:04

Ferrari ateş püskürdü

BJK Nevzat Demir Tesisleri'ndeki antrenmanın ardından basın merkezinde basın toplantısı düzenleyen Ferrari, bu sabah İtalya'dan dostlarının kendisini aradığını, bir İtalyan gazetesinin kendisine 1 sayfa ayırdığını söylediklerini, haberi de bir Türk gazetecinin yaptığını ifade etti.

Ferrari, yazılanların kesinlikle doğru olmadığını, haberi yazan muhabiri tanımadığını ve kendisiyle konuşmadığını belirterek, ''Hocamızla ilgili sıkıntılarım olduğu yazılmış, her gece İstanbul gecelerinde olmamdan rahatsızlık duyduğu ve tartıştığımız haberi çıkmış. Beni en çok üzen; arkadaşlarımın benimle ilgili sıkıntıları olduğu ve takıma zarar verdiğimi yazmışlar. Buradaki haberlerin aksine hocamla ve takım arkadaşlarımla bir sıkıntım yok. Ben özel hayatımla değil sahada yaptıklarımla anılmak istiyorum'' dedi.

Teknik direktör Mustafa Denizli ile özel hayatıyla ilgili herhangi bir tartışma yaşamadıklarını anlatan Ferrari, ''Haberde ayrıca Mete Düren'in (Eğer bir kez daha dışarı çıkarsa rekor ceza vereceğiz) ifadeleri bulunmaktadır. Burada yazan her şey yalan. Ben yalan haberlere alışıktım ama, burada yazılanlar çok abartılı ve yalan. Ben çocuk değilim, ne yapmak gerektiğini iliyorum'' ifadelerini kullandı.

''YAZILANLAR KASITLI''
Ferrari, bu haberlerin kasıtlı yapıldığını düşündüğünü ifade ederek, ''Beşiktaş'ın ne kadar iyi yolda olduğunu düşünenler, bizim üzerimizden takımı yıpratmak istiyorlar ama buna izin vermeyeceğiz'' dedi.

Türkiye'ye geldiğinde bazı hayali haberlerin üretildiğini gördüğünü anlatan Ferrari, ''Beni futbolumla ilgili eleştirebilirsiniz. Zamanında Fenerbahçeli futbolcularla otel odalarında olduğum yalanları da yazıldı'' diye konuştu.

EHLİYETİNE EL KONULMASI
Bir gece kulübünden çıkışta ehliyetine el konulması ile ilgili bir soruya Ferrari, ''Ben perşembe günü İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından sonra arkadaşlarımla Ortaköy'de yemeğe gittim ve sadece 2 bardak şarap içtim. İtalya'da bunun polisiye bir sıkıntısı olmuyor. Gece yarımda restorandan çıktım. Trafik kontrolünde alkol testi yapıldı. 0.52 promil alkol çıktı. Bunun suç olduğu söylendi. Alt değerin 0.50 olduğunu söylediler ve ehliyetim alındı'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...