İSTANBUL - Ferrari, Formula 1'de henüz geçen hafta yapılan Almanya Grand Prix'sine hazırlanırken, bu yıl kullandığı otomobili geliştirmeye çalışıyordu. Felipe Massa Almanya'da 3. oldu ve takıma bu sezonki ikinci podyum başarısını yaşattı. Fin sürücüsü Kimi Raikkonen ise yarışı tamamlayamadı.

Sezonun ilk 9 Grand Prix'sinden sadece 32 puan çıkarabilince, Ferrari şampiyonluk unvanını koruma umudunu büyük ölçüde yitirdi.

Takımın patronu Stefano Domenicalli bunu itiraf etmekten kaçınmıyor. Domenicalli, "Şimdiden yeni proje üzerinde çalışmaya başladık. Önümüzdeki birkaç hafta çalışmalarımızı bu yönde sürdüreceğiz. Gelecek yıla daha hızlı başlamak istiyoruz" diye konuştu.

Ferrari'nin patronu, Uluslararası Otomobil Federasyonu ile Formula 1 takımları arasındaki sürtüşmelerin zaman ve enerji kaybına neden olduğunu da sözlerine ekledi.

Ferrari'nin gelecek sezona odaklanma kararı yüzünden, gelecek hafta yapılacak Macaristan Grand Prix'sinden sonra bu sezon yarış kazanmasının zor olacağı tahmin ediliyor.