Ferrari yeni sezondan umutlu

Ferrari, 2010 Formula 1 sezonuna yeni bir yüz ve bolca umutla giriyor. Brezilyalı pilot Felipe Massa, eski dünya şampiyonu Fernando Alonso'nun takım arkadaşı olacak. 2 yıldız pilotun buluşması, Ferrari'de sürtüşme yaşanabileceği endişesini gündeme getirdi. Ancak takım patronu, "Ferrari'nin çıkarı önde gelir" diyor.

Haberler - Ntvspor 14.01.2010 - 16:25

Ferrari yeni sezondan umutlu

2009, Ferrari'nin en parlak yılı değildi. Takım, Formula 1 markalar şampiyonluğunu koruyamadığı gibi sezonu ancak 4. sırada bitirebildi. Kimi Raikkonen pilotlar şampiyonasının 6. basamağında kaldı. Sezon ortasında ölümcül bir kaza geçirip sakatlanan Felipe Massa ise 11. sıradan yukarı çıkamadı.

Ancak Ferrari 2010'dan umutlu. 2005 ve 2006'da dünya şampiyonu olan Fernando Alonso, Kimi Raikkonen'in yerini aldı. Massa da yarışlara geri dönmeye hazır.

Ferrari Takım Direktörü Stefano Domenicali, "sezona bir numaralı takım olarak başlamayı beklemiyorum. Ama 19 Grand Prix boyunca rekabet gücü yüksek bir otomobil ile yarışmayı, otomobili geliştirmeyi ve sonuna kadar mücadele etmeyi umuyorum. Takımın hedefi bu" dedi.

Alonso, 2007 sezonunda McLaren'deki takım arkadaşı Lewis Hamilton ile anlaşamamıştı. Sezon 2 yıldız pilotun sürtüşmelerine ilişkin söylentiler ile geçmişti. Buna karşın, Ferrari'nin patronu Domenicali, takımda huzursuzluk yaşanmasından endişeli değil.

Domenicali, "bence Alonso doğru zamanda takıma katılıyor. Çok çok istekli. Rakiplerimizin bu konuyu karıştırmaya çalıştığını biliyorum. Ama ben Alonso ile Massa'nın birlikteliğini büyük bir fırsat olarak görüyorum. Çünkü piltolarınız istekli ve güçlüyse ikisinin de galibiyete ulaşmak istemesi normaldir. Her ikisi de Ferrari'nin kurduğu çerçevenin çok net olduğunu bilir. Takımın çıkarı her şeyden önce gelir" diye konuştu.

Ferrari, 2010 sezonuna İtalya'da düzenlediği basın buluşmasıyla "merhaba" dedi. Takım yeni otomobilini bu ayın 28'inde, İtalya'daki Maranello Fabrikası'nda tanıtacak.

Sayfa Yükleniyor...