Ferrari'de kırmızı alarm

Formula1'in ilk iki yarışından puansız ayrılan Ferrari'de takım şefi Stefano Domenicali, Malezya'da kabul edilmez hatalar yaptıkların ve durumun hemen gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Haberler - Ntvspor 07.04.2009 - 11:07

Ferrari'de kırmızı alarm

İSTANBUL - Son 17 yılın en kötü yılın en kötü sezon başlangıcını yapan Ferrari hatalarından ders almaya çalışıyor.

Sepang Pisti'ndeki sıralama turlarında derecesi yeterli sanılan Felipe Massa'nın piste çıkmayınca ancak 16. sırayı alması ve yarış içinde Kimi Raikkonen'in yağmur lastiklerine erken geçmesi sonucu Ferrari, Avustralya'dan sonra Malezya'dan da puansız ayrıldı.

Takımın spor direktörü Stefano Domenicali, "Bizim için kötü bir haftasonuydu. Derhal bir şeyler yapmalıyız. Herkes üzerine düşen sorumluluğu almalı, hatayı kabullenmeli. Hem performans olarak, hem de idari olarak işler iyi gitmiyor. Bu kabul edilemez bir durum. Ben kesinlikle kabul etmiyorum" diye konuştu.

Otomobili geliştirmek için çok çalışmaları gerektiğinin ve artık hataya yer olmadığının altını çizen Domenicali, "Özellikle aedonik konusunda bir şeyler yapmalıyız. Şu ana kadar fark ettiğimiz en önemli şey otomobilin daha fazla yere basma gücüne ihtiyaç duyması. Gece gündüz çalışıp Çin Grand Prix'sine daha iyi bir otomobille gitmeliz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...