Ferrari'den Kartal'a 8 milyon Euro'luk gol

Uluslararası Spor Mahkemesi (CAS),  Matteo Ferrari'nin açtığı davada Beşiktaş'ı haksız buldu. Daha önceden eski teknik direktörüne 6.7 milyon Euro ödeyen siyah-beyazlı kulüp şimdi de eski futbolcusu Ferrari'ye 7.8 milyon Euro ödeyecek.

Ntvspor 16.10.2012 - 22:11

Ferrari'den Kartal'a 8 milyon Euro'luk gol

Beşiktaş Kulübü, davalık olduğu eski futbolcusu Matteo Ferrari'ye 7.8 milyon Euro ödeyecek.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nden (CAS) bugün çıkan karara göre siyah-beyazlı kulübün, Ferrari'nin alacaklarına karşılık 7.8 milyon Euro ödemesine karar verildiği bildirildi.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, CAS'ta görülen davanın tamamlandığını ve kulübün İtalyan oyuncuya 7.8 milyon Euro ödeme yapmasına karar verildiğini belirterek, ''Yazı geldikten sonra 30 gün içinde ödeme süreci yaşanacak'' dedi.

2009-2010 sezonunda transfer edilen Ferrari, 2011-2012 sezonunda sözleşmesini tek taraflı feshederek siyah-beyazlı kulüple yollarını ayırmıştı.

İtalyan oyuncu, daha sonra kulüp aleyhine CAS'a başvururken, Beşiktaş da buna karşılık oyuncunun sözleşmeyi haksız feshettiği iddiasıyla CAS nezdinde 7.750.000 Euro tutarında dava açmıştı.

Beşiktaş Kulübü, daha önce de eski teknik direktörü İspanyol Vicente Del Bosque ve yardımcılarına CAS'ın kararıyla 6.7 milyon Euro ödeme yapmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...