FIA'dan taviz yok

FIA, Londra'da yaptığı toplantı sonucunda bütçe sınırlaması kuralına karşı çıkan takımları taviz vermeyeceğini açıkladı.

Formula - 1 takımlar birliği "Fota" ile uluslararası otomobil federasyonu "FIA" arasındaki kritik toplantı, Londra'da yapıldı. FIA Başkanı Max Mosley toplantı sonrası, bütçe sınırlaması kuralına karşı çıkan takımlara taviz vermediklerini söyledi.

Fota ve FIA yetkilileri Heatrow havalimanı'nın otelinde biraraya geldi. Ferrarı'nin patronu luca dı montezemolo'nun, babasının ölümü nedeniyle katılmadığı toplantı saatlerce devam etti. Toplantının ardından bir açıklama yapan FIA Başkanı Max Mosley, 40 milyon sterlinlik opsiyonlu bütçe kısıtlaması konusunda taviz vermediklerini söyledi.

Kısıtlamanın hayata geçirilmesi halinde, gelecek sezon yarışlara katılmayacakları uyarısında bulunan Ferrari, Renault, Red Bull ve Toyota'nın, kararlarını yeniden gözden geçireceklerini belirten Mosley, Ferrari'nin, uygulamaya karşı fransa'da bir mahkemede dava açmaya hazırlandığını da dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...