FIBA'dan 2 Türk hakeme görev

Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 2010 yılının en büyük basketbol organizasyonu; 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nda görev yapacak hakemler FIBA tarafından açıklandı. Şampiyonada Murat Biricik ve Recep Ankaralı da düdük çalacak.

01.03.2010 - 12:43

FIBA'dan 2 Türk hakeme görev

FIBA, Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'den iki hakeme görev verirken, A Grubu maçlarının oynanacağı Kayseri'de Murat Biricik ve B Grubu maçlarının oynanacağı İstanbul'da da Recep Ankaralı düdük çalacak.

FIBA, 24 ülkenin madalya için mücadele edeceği şampiyonada Fas, İspanya, Türkiye, İtalya, Brezilya, ABD, Letonya, Çin, Fransa, Litvanya, Yunanistan, Japonya, Angola, Kolombiya, Dominik Cumhuriyeti, Kanada, Sırbistan, Avustralya, Lübnan, Arjantin, Kenya, Finlandiya, Slovenya, Portekiz, Venezuela, Polonya, İran, Hırvatistan, Ukrayna ve Porto Riko olmak üzere toplam 30 ülkeden 40 hakeme görev verdi.

FIBA, Türkiye'den 2 hakemi görevlendirirken, İspanya, Porto Riko, Brezilya, ABD, Fransa, Sırbistan, Avustralya ve Arjantin de şampiyonaya iki hakem gönderecek diğer ülkeler oldular. Geriye kalan 21 ülke ise şampiyonaya birer hakem gönderecek.

GÖREV YAPACAK HAKEMLER
2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nda görev yapacak hakemlerin isimleri şöyle:

A Grubu (Kayseri)
Samir Abaakil (Fas), Juan Artega (İspanya), Murat Biricik (Türkiye), Jose Anibal Carrion (Porto Riko), Guerrino Cerebuch (İtalya), Marcos Fornites Benito (Brezilya), William Gene Kennedy (ABD), Olegs Latisevs (Letonya), Longsheng Qiao (Çin), Eddie Viator (Fransa).

B Grubu (İstanbul)
Recep Ankaralı (Türkiye), Romualdas Brazauskas (Litvanya), David Chambon (Fransa), Christos Christodoulou (Yunanistan), Yuji Hirahara (Japonya), Carlos Jose Julio (Angola), Jose Martin (İspanya), Jose Hernan Melgarejo Pinto (Kolombiya), Reynaldo Antonio Mercedes Sanchez (Dominik Cumhuriyeti), Stephen Seibel (Kanada).

C Grubu (Ankara)
Ilica Belosevic (Sırbistan), Scott Jason Butler (Avustralya), Marwan Egho (Lübnan), Pablo Alberto Estevez (Arjantin), Vitalis Odhiambo Gode (Kenya), Carl Jungebrand (Finlandiya), Christiano Jesus Maranho (Brezilya), Sasa Pukl (Slovenya), Fernando Rocha (Portekiz), Hector Sanchez (Venezuela).

D Grubu (İzmir)
Heros Avanesian (İran), Michael Aylen (Avustralya), Marc Jerald Davis (ABD), Srdan Dozai (Hırvatistan), Juan Jose Fernandez (Arjantin), Milivoje Jovcic (Sırbistan), Luigi Lamonica (İtalya), Borys Ryzhyk (Ukrayna), Jorge Vazquez (Porto Riko), Jakup Zamojski (Polonya).

ANKARALI, 2006'DA DA GÖREV ALMIŞTI
Türkiye'nin en deneyimli hakemlerinden biri olan Recep Ankaralı, Türkiye basketbol liglerinde hakem olarak 18. sezonunu yaşıyor.

10 Nisan 1968 İstanbul doğumlu olan Recep Ankaralı, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. 1989 yılında profesyonel anlamda hakemliğe adım atan Ankaralı, 1990 yılında B Klasmanı, 1992 yılında A Klasmanı olurken, 1995 yılında da FIBA kokartı aldı. Birçok uluslararası organizasyonda düdük çalan Ankaralı, Japonya'da düzenlenen 2006 FIBA Dünya Şampiyonası'nda da görev almış ve toplam 5 maçta düdük çalmıştı.

MURAT BİRİCİK
20 Aralık 1970 İstanbul doğumlu olan Murat Biricik, profesyonel anlamda hakemliğe 1990 yılında başladı.

1991 yılında B Klasman ve 1992 yılında da A Klasman hakem olan Biricik, 1996 yılında ise FIBA kokartını aldı. Bu sene Türkiye basketbol liglerindeki 12. sezonunu yaşayan Biricik, birçok ulusal ve uluslararası turnuvada düdük çaldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...