FIFA ve UEFA'nın Dünya Kupası savaşı

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, Dünya Kupası'na katılan Avrupa takımlarının azaltılmasını isteyen FIFA Başkanı Sepp Blatter'e tepki gösterdi. Infantino, hedeflerinin Dünya Kupası'na katılacak Avrupa takımlarının sayısını azaltmak değil; aksine arttırmak olduğunu söyledi.

Haberler 24.03.2015 - 11:43

FIFA ve UEFA'nın Dünya Kupası savaşı

32 takımın mücadele ettiği Dünya Kupası'na halen Avrupa'dan 13 takım katılıyor. FIFA Başkanı Sepp Blatter bu sayıyı fazla buluyor. Blatter geçtiğimiz günlerde diğer kıtaların temsilcilerine Dünya Kupası'ndaki Avrupalı takım sayısının azaltılması için mücadele etmeleri çağrısında bulunmuştu. Bu çağrı UEFA'nın tepkisini beraberinde getirdi.

Genel Sekreter Gianni Infantino, Dünya Kupası’na katılan Avrupa takımlarının sayısının azaltılması bir yana, 1 hatta 2 yeni yer talep ettiklerini söyledi. Dünya sıralamasında ilk 32 basamakta 19 Avrupa ülkesinin bulunduğunu hatırlatan Infantino, son 3 Dünya Kupası'nın da Avrupa'ya gittiğini hatırlattı.

Dünya Kupası'na en iyi takımların katılması gerektiğini vurgulayan Infantino; "Bence Dünya Kupası'na 13'ten fazla Avrupa takımı katılmalı. Bunun hakkımız olduğunu düşünüyoruz ve en az 1 yer için daha mücadele edeceğiz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...