FIFA'dan Maradona'ya yasak

Katalunya Milli Takımı ile Arjantin arasında yarın yapılacak özel maç öncesinde yasaklı olan Maradona'ya uyarılar yaptığı belirtildi.

Haberler 21.12.2009 - 14:39

MADRİD - FIFA, İspanya'nın doğusundaki ayrılıkçı Katalunya bölgesini sembolik olarak temsil eden Katalunya Milli Takımı ile Arjantin arasında yarın yapılacak özel maç öncesinde yasaklı olan Maradona'ya uyarılar yaptığı belirtildi.

2010 Dünya Kupası elemelerinde Uruguay maçı sonrasında yaptığı açıklamalardan dolayı FIFA tarafından 2 ay ceza alan Maradona, yarınki maçı Nou Camp tribünlerinden izleyecek. FIFA'nın konuya çok hassas yaklaşarak, Arjantin Futbol Federasyonu'na teknik direktör Diego Armando Maradona'nın Katalunya özel maçı öncesinde kamu önünde yapılan hiçbir organizasyona katılmamasını tavsiye ettiği bildirildi.

İspanyol basınında çıkan haberlerde, Maradona'nın Katalonya Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü Hollandalı Johan Cruyff ile birlikte fotoğraf çektirmesine bile yasak konulduğu iddia edildi.

Basından habersiz olarak otelde Maradona'yı ziyaret eden Katalunya Milli Takımı'nın teknik direktörü Cruyff ise konuyla ilgili olarak ''Sadece ailelerden konuştuk çünkü futbol konuşmak bile yasak'' şeklinde alaylı konuştu.

Arjantin Futbol Federasyonu yetkilileri, Maradona'nın kurallara saygı gösterip, FIFA tarafından daha büyük bir ceza almasının önlenmesi için gerekli tavsiyelerin yapıldığını söylediler.

Bu arada sadece özel maçlar organize edebilen Katalunya Milli Takımı'nın Arjantin ile yapacağı maçta, Katalan milliyetçiliğini savunan İspanya karşıtı olası propagandalara karşı da uyarılar yapıldığı ifade edildi.

1988-1996 yılları arasında Barcelona teknik direktörlüğü yaptıktan sonra bir daha aktif olarak çalışmayan Cruyff, 13 yıl aradan sonra ilk maçına çıkacak.

Bu karşılaşma saat 21.00’de NTV ’dan canlı yayınlanacak

Sayfa Yükleniyor...