Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Vodafone Arena'da basın toplantısı düzenliyor. 

Fikret Orman, Torku Konyaspor maçına atanan hakemin değiştirilmesini istediklerini belirterek, "En çok Beşiktaş'ın hakkı yenmiştir. Kimse Beşiktaş'ın hakkını yiyemez. en büyük görevimiz Beşiktaş'ı korumaktır" dedi. 

CÜNEYT ÇAKIR AVRUPA'DAKİ GİBİ DEĞİL

Orman, "Biz MHK'nın iyi niyetli olduğuna eminiz. Fakat Konya maçına Konya nüfuslu bir hakemin atanması ve daha evvel TFF'ye Konyaspor-Kartal maçında bu hakemin Konya nüfuslu olduğu için geri alınmasından sonra tekrar atanması şaibe oluşturmaktadır. Biz çifte standart olsun istemiyoruz. Hakemin bu maçtan evvel değiştirilmesini istiyoruz. Hangi maça hangi hakemin verileceği bizim işimiz değil. TFF'dir bizim muhatabımız. MHK başkanı böyle yapmıştır, hakem böyle yapmıştır diye geçiştirilemez. Biz bir daha derbi maçlarında Cüneyt Çakır'ı görmek istemiyoruz. Türkiye'deki maçlarda Avrupa'daki gibi cesur gördüğünüz çalan bir hakem değil" dedi.

BÜYÜK MAÇLARA BAŞKEM YOK MU?

Başkan Fikret Orman Fenerbahçe maçındaki hakem hatalarıyla ilgili Pereira'nın maç sonu açıklamalarına atıfta bulundu. Orman, "Fenerbahçe'nin hocası sayın Pereira'ya kırmızı kartlarla alakalı soruya verdiği cevap, ilk maçında da Ersan'a verilmemişti Beşiktaş'ta ondan kazanmıştı diyerek bu maçtakileri refere etmiştir. Beşiktaş'la Çakır 11 defa derbi maça çıkmış ve 7'si mağlubiyet sadece 1 maçını kazanabilmiştir. Cüneyt Çakır'ın Beşiktaş'la alakalı derbi maçlarındaki istatistikler ortadadır. Oyun o kadar çok durmuştur ki iki takımda da 11 kilometreyi koşan oyuncu yoktur. Mesela Beşiktaş'ın karşı karşıya kalmış olduğu haksız durumdur. Artık buna tahammülümüz kalmamıştır. MHK'nin acil olarak bu işlere el atması gerekir. Türkiye'nin büyük maçlara atayacak başka hakemi yok mudur?"

ÖLMÜŞ BİRİSİNE KÜFÜR EDİLİR Mİ?

Fikret Orman, Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba'ya edilen küfürlerle ilgili de, "Süleyman Seba'ya Lokomotif Moskova maçında da küfürler edilmiştir. Süleyman abi Fenerbahçelilerin de çok sevdiği bir başkandır. Cenaze töreninde diğer takım yöneticileri de gelmiştir, Fenerbahçe başkanı da gelmiştir. Lokomotif Moskova maçında yaşananlara tepki konmasını bekledik. Olmayınca biz suskun kaldık. Spor adamlarının görevi bu tür şeylerin önüne geçmektir. Bizim Fenerbahçe camiasından beklentimiz bunların arkasında durulmamasıydı. Yapılan açıklamayla maçın mağlubiyetine refere edilmiştir. Moskova maşında Beşiktaş'la mı oynandı? Başkanlara ilk defa küfür edilmiyor ama ölmüş birisine çok ayıptır. Basketbol maçında edilen küfürlerden bahsedilmiş ben bunları kınıyorum. Bir Fenerbahçe başkanına küfür edilmesini istemem ben" dedi. 

Orman, "Beşiktaş'ın alınacak 36 puanı var. Stadın ne kadar etkili olduğunu gördük, stat etki altına alır. Biz de artık kendi stadınımızda şampiyonluğu burada kutlama arzusundayız" açıklamasında bulundu.