NTV

Fikret Orman: Dünyayı ayağa kaldırırım

Ntvspor

Spor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Süper Kupa maçındaki tribün olaylarıyla ilgili federasyona göz dağı verdi. Geçen sezonki Lyon maçının ardından UEFA'nın haksız bir ceza verdiğini savunan Orman, "Federasyon ceza verirse büyük olay çıkar" dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Süper Kupa'daki Atiker Konyaspor maçında yaşanan olaylarla ilgili konuştu.

Orman sert bir ifadeyle Beşiktaş'a ceza veirlirse dünyayı ayağa kaldıracağını söyledi.

Atiker Konyaspor maçında yaşanan olaylardan dolayı çok kızgın olduğunu söyleyen Orman, "Burada konu bir futbol maçı. Kazanan kaybeden olacaktır. Bizim açımızdan takımdaki eksiklikleri görmemiz için önemli bir maç oldu. Saha elverişli değildi. Kupa Konya'ya yakıştı ama bu olaylar oradaki seyircilere hiç yakışmadı. Konya yöneticileri ve biz, utanç duyduk. Maç sonu Ahmet başkanla birbirimizi tebrik ettik. Bir maçın buraya gelmesi, Türk sporu adına büyük ayıp. Daha önce de bir Türkiye Kupası örneği var. Orada da olaylar oldu.

Dünkü maçta taraftarlarımıza teşekkür diyorum. Bir sürü hakarete ve küfre rağmen taraftarlarımız bir şey yapmadı. Arada küfürler oldu ama bunlar olur. Daha büyük bir olay olmadıysa, Beşiktaş taraftarı sayesindedir. Daha önce bir ceza verilse bunlar olmazdı. Eğer bizim de içinde bulunduğumuz bir ceza verilirse, dünyayı ayağa kaldırırım. UEFA'nın bize yaptığını, TFF de yapamaz" açıklamasında bulundu.

"VODAFONE PARK'TA YAŞANMAZ"

Beşiktaş'ın stadında böyle olaylarının yaşanmayacağını söyleyen Orman, "Çok çok çok az bir ihtimali vardır. Bu futbol ailesinin işi. Kulüpler kendi içerisinde de huzuru sağlayabilir. Bizim işimiz, taraftarı stadyuma getirmek, uzaklaştırmak değil. Bazen tuzaklara düştüğümüz de oluyor mu, oluyor. Türkiye, Avrupa'nın ekonomik olarak 6. büyük ülkesi ama maalesef seyir olarak değil. Bunu sağlamamız gerekiyor" dedi.

"Mustafa Kemal Paşa" pankartının stadyuma alınmaması ile ilgili de konuşan Fikret Orman, "Pankart meselesi bizimle alakalı değil. Sadece kendi stadımızda bundan sorumluyuz. Bu TFF'nin işi. Benim fikrim, siyasi şeyler bizim işimiz değil. Stada gelen insanlar, siyasi slogan atmaya değil, yıldızları izlemeye geliyor. Siyaset yapmak isteyen, partilere gidebilir" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER