Fikret Orman, Arda Turan haberlerini yalanladı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kampta soruları yanıtladı. Cenk Tosun transferinin çok abartıldığını söyleyen Orman, "Coutinho, Liverpool'dan Barcelona'ya 160 milyon euroya gidiyor" hatırlatmasını yaptı. Orman, Arda Turan konusunu net ifadelerle yalanladı ve "Ortadan konuşuyorum. İlgimiz yok" dedi.

Ntvspor 07.01.2018 - 14:54

Fikret Orman, Arda Turan haberlerini yalanladı

Kampı "herkes halinden memnun. İnşallah güzel bir hazırlık kampı geçiririz" diye değerlendiren Fikret Orman, "Cennet gibi bir ülkede, cennet gibi bir yerdeyiz. Keyfimiz yerinde" dedi. 

"CENK TOSUN'UN TRANSFERİ ÇOK ABARTILDI"

Cenk Tosun'un transferinin çok abartıldığını düşündüğünü kaydeden Orman, "Hatta ülkem açısından üzülüyorum. Futbolun marka değerini, özellikle Süper Lig'in marka değerini biraz daha yükseltebilirsek bunlar çok normal ve yapılabilir şeyler. Netice itibariyle çok büyük bir şey değil. Şampiyonlar Ligi'nin en önemli oyuncularından bir tanesinin transferini gerçekleştirdik. Oyuncu çok istediği için de kabul ettik. Coutinho, Liverpool'dan Barcelona'ya 160 milyon Euro'ya gidiyor. Dünyada bu rakamlar konuşulurken, Türkiye'de neden konuşulmasın? Futbolun marka değerini yukarı çıkarmamız lazım. Dünyada daha izlenebilir hale getirmemiz lazım. Bu sene şampiyonluk yarışında 5-6 takım var. Bunu biraz daha yukarı çıkarabilirsek, bunlar normal şeyler. Cenk, Beşiktaş değil de Porta'da veya başka bir takımdan -ki Türkiye Ligi, Portekiz Ligi'nden ekonomik olarak daha büyük bir lig - daha yükseğe gidiyorsa, demek ki biz bir yerlerde hatalar yapıyoruz. Yine söyleyeyim, büyük kulüplerin mali sıkıntıları var. Nasıl aşılacak bu? İşte devlet yardım etsin. Olmayacak şeyler. Marka değerini yükseltip, oyuncular satacağız. Bir kulüp 100 milyon Euro'ya futbolcu satsa bir çok problemini çözer. Sadece Beşiktaş için değil, Türk futbolu için söylüyorum. İnşallah daha iyileri olacaktır." açıklamalarını yaptı. 

"Beşiktaş'taki oyunculara başka teklifler var mı?" sorusunu ise Fikret Orman, "Şu anda bizim açımızdan satma niyetimiz yok. Tosiç, Babel ve Oğuzhan'a teklifler rivayet olarak dönüyor" yanıtını verdi. 

Cenk, transferi çok istedi. Tottenham maçında olacakmış. Ben de o maçı seyretmek istiyorum.

"CENK'İN YERİNE BİR TRANSFER YAPACAĞIZ"

Cenk Tosun'un yerine forvet transferi yapılacağını kaydeden Orman; Slimani, Demba Ba ve Larin isimleri için de "Yapmak istiyoruz. Transfer döneminin daha çok başındayız. Önümüzde 20 güne yakın bir süreç var. Değerlendireceğiz" diye konuştu. 

Bir gazetecinin "Transferde Orman kanunları söz konusu mu?" sorusuna ise Orman, "Estağfurullah. Öyle bir şey yok. Cenk, transferi çok istedi. Tottenham maçında olacakmış. Ben de o maçı seyretmek istiyorum. Transferde onları inim inim inlettiğim gibi bir şey yok. Bir kurum ve kurumun menfaatlerini ticaret ve spor ahlakına uygun olarak yönetmeye çalışıyorum. Tek yaptığım bu" yanıtını verdi. 

Cenk'in satılmasının rekor getirdiğinin kaydedilmesi üzerine ve bundan sonraki hedef ne sorusuna ise Beşiktaş Başkanı Fikret orman, "Serbest piyasa koşulları. İnşallah Beşiktaş, 2. yarı çok daha iyi performans gösterir. Şampiyonlar Ligi'nde bir üst turlar, bir üst turları kovalar. Oyuncuların hiçbiri benim gözümde satılacak eşya değil. Ruhları olan kişiler. Çocuklar için de iyi şeyler olursa bizim için de bakar, değerlendiririz. Bazen duygusal olarak gitmelerine üzülüyoruz; ama netice itibariyle ticari bir olay" sözleriyle yanıtladı. 

"TOLGAY İLE PRENSİP ANLAŞMAMIZ VAR"

Tolgay ve Oğuzhan'ın sezon başında sözleşmelerinin uzatılacağı söylentilerinin çıktığı ve Tolgay'ın Porto maçı sonrası sözleşmesinin 5 yıl uzatıldığını açıklamasına karşın henüz resmi bir açıklama gelmedi yorumunu da, "Tolgay ile prensipte anlaşmamız var. Zaten takımdaki oyuncuların bir yere gidecekleri yok. Gönderme niyetimiz de yok. Bazı şeyler var. Çözülmesi gerekir. Ocak ayında belki olabilir" diye konuştu. 

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyuncuların Ocak ayında istediği takımlarla görüşme hakkı kazanacaklarının hatırlatılması üzerine de orman, "Benim oyuncularım benim isteğim olmadan hiç kimseyle görüşmezler. Burası Beşiktaş. Burası aile ve mutluluk yuvası." ifadelerini kullandı. 

"ŞARTLAR UYGUN OLURSA GOLCÜ TRANSFER EDERİZ"

Beşiktaş taraftarının golcü alınmasını beklediği ifadeleri üzerine de Orman, "Uğraşıyoruz; ama Beşiktaş'ın Cenk'i satmadığını düşünün ve o da Şubat'ta sakatlansa.  Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde oynamayacak mı? Oynayacak. Beşiktaş'ın çok önemli bir santraforu var, Negredo. Şartlar uygun olursa da bir takviye yamak istiyoruz. Ama uymazsa yapmayacağız. Devre arası transferler zor. Beşiktaş'ın kadro derinliği şu anda Türkiye'de kimsede yok" açıklamalarını yaptı

Şu anda Beşiktaş'ın kadro derinliğinde o bölgelerde çok oyuncumuz var. Gelen bir oyuncu hem kendisi hem de takım içerisinde mutsuzluk yaratacaktır. Ondan dolayı ilgimiz yok.

"ARDA KONUSUNDA ORTADAN KONUŞUYORUM; İLGİMİZ YOK" 

Arda konusunda ortadan konuştuğu şeklindeki bir yorum üzerine de Fikret Orman, "Arda konusunda net konuşuyorum. Hiç ortadan konuşmuyorum. Arda çok iyi bir çocuktur. Çok da severim. Çok da önemli bir futbolcu. 45 milyon Euro'ya Barcelona'ya giden bir oyuncu. Oynadığı takım da belli. Beşiktaş'ta görmek isterim. O istiyor bu istemiyor demem yani. Ama şu anda Beşiktaş'ın kadro derinliğinde o bölgelerde çok oyuncumuz var. Gelen bir oyuncu hem kendisi hem de takım içerisinde mutsuzluk yaratacaktır. Ondan dolayı ilgimiz yok. Kamuoyunda çok konuşuluyor ama bu gibi değerleri biz kazanmalıyız. Çok da karakterli bir çocuktur. Çok da severim. Ortadan söylemiyorum. Net olarak ifade ediyorum." sözleriyle transfere kapıyı kanattı.  

"Orkan ve Mustafa Pektemek'i Konyaspor'a verme planınıız var mı?" sorusu üzerine de Orman, "Orkan'ın oynamasını istiyorum. Mustafa'yla ilgili bir düşüncemiz yok. Orkan'a sadece Konyaspor değil başka takımlardan da istek var. Ama ne hocayla ne oyuncuyla konuştuk. Burada kalabilir de. Ben 2. yarı oynamasını aktif olmasını istiyorum ki bir sezon A takıma direk girsin istiyorum." yanıtını verdi.  

Sezon başında Vida'ya ön protokol imzalatıp, devre arasında bedelsiz takıma kattınız. Bu devre arasında da bir oyuncuya ön protokol imzalatıp bedelsiz oyuncu alma durumunuz var mı sorusu üzerine de orman, "Olabilir" dedi. 

10 numara arayışı için de olabilir ifadesini kullanan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bir gazetecinin "Bonservissiz adam arıyorsunuz, Van Persie'nin bonservisi yok" sözleri üzerine de "Teşekker ediyorum" diyerek sözlerini noktaladı. 

Sayfa Yükleniyor...