Fikret Orman'dan önemli açıklamalar

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, katıldığı televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 11.02.2018 - 11:08

Fikret Orman'dan önemli açıklamalar

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Aspor'da katıldığı programda gündeme dair önemli konularda açıklamalarda bulundu. İşte Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın açıklamaları;

"Kendi içimde özeleştiri yapıyorum. Yaptıklarımız taraftarlar ve camia tarafından beğenince çok güzel tabii. Ama çok zor bir iş. Gelişen teknoloji ile birlikte yaşantınız da kısıtlanıyor. Heryerde telefonlar ve kameralar var. Çocuklarıma düşkünümdür ama hayatımı Beşiktaş'a adadım. Bazen çocuklarım için başkanlığı bırakacağıma dair düşünceler aklımdan geçmiyor değil."

"TARAFTARLARIMIZIN BEŞİKTAŞ'A GÜVEN PROBLEMİ VARDI"

"Göreve geldiğimizde ilk işimiz yeniden güven kazanmaktı ve bunu başardık. Stadyumu yıktık kimse yapacağımıza inanmıyordu.Yönetimden bile ben ve birkaç kişi dışında kimse inanmıyordu. Bunu başardık. Taraftarlarımızın bazı alışkanlıklarını bırakmalarını sağladı. Kulüp üzerinden geçinen değil de kulübe katkı sağlayan bir profil oluşturduk."

"FUTBOL KONUSUNDA KARARLARDA BASKINIM"

"İyi bir ekibimiz var. Çok müdahil olmam öyle bir yöneticilik tarzım yok. Onlar müdahil olurlar işlerine sahip çıkarlar. Futbolda da aynı şey geçerli. Futbolda da bizim kendi içimizde bir organizasyonumuz var. Yönetici arkadaşlarımız var. Tabi ki benim o işte
fonksiyonum daha baskın. Daha işin içerisinde oluyorum. Çünkü Beşiktaş'ın en büyük geliri futbol takımı. Maaşlar, transfer ücretler en büyük giderler o. Gider ayağını sabitleyemediğimiz taktirde geliri sağlamayız."

"FFP ANLAŞMASI MAYIS AYINDA SONA ERİYOR"

"UEFA ile FFP anlaşmamız bu Mayıs ayı itibari ile sona eriyor. Bitmesi de bizim için pek birşey ifade etmiyor zaten bizim kafa yapımız buna yönelik çalışıyor. Bazı stratejik değişiklikler yapabiliriz. Sonuçta ben sporun içierisinden geldim. Çok da ilgiliyimdir.
Çok fazla konuşmam ama futboldan anlarım. Futbolu anlayandan da anlarım. Transfer konusunda sonda kararı biz nihai olarak veriyoruz."

"MARIO İKİ SENEDİR KÜME DÜŞMEYE OYNAYAN TAKIMDA FORMA GİYİYOR"

"Taraftarlık hep bir duygusal bir ilişkidir. Kalbe hitap eder. Yöneticilik ise akıl ile yapacağınız bir iştir. Gönül ile yaptığınız işler doğru olmaz. Biz genel itibari ile hislerimize kapılmadan hareket etmeye gayret ediyoruz. Futbolda tabi keşkeler olur. Biz bir kararı almadan önce çok düşünürüz o aldığımız kararın sonucunda hata çıksa bile yapacak birşey yok, Mario Gomez konusunda olduğu gibi. Terör olaylarının fazla olması sebebi ile. Mario Gomez'e çok kızmadım, Beşiktaş açısından değil de Mario açısından bir kayıp oldu. İki senedir küme düşmeye oynayan takımda oynuyor. Burada şampiyonluğa oynayan takımda aktif olabilirdi. Abubakar da iyi
bir çocuk. Belki ileride olabilir."

"31 MAYIS'A KADAR OPSİYONU VAR. TALISCA'NIN BOSERVİSİNİ ALMAK İSTİYORUZ"

"Anderson Talisca gayretli bir çocuk. Talisca'nın bonservisini almak istiyoruz. Önümüzde bir süreç var. 31 Mayıs'a kadar opsiyonu bizde. Daha karar vermiş değiliz. En büyük konsantrasyonumuz şampiyonluk. 3 kulvarda gidiyoruz. Basket takımı da aynı şekilde."

"ŞENOL ABİ İLE AYNI AİLE KÜLTÜRÜNDEN GELİYORUZ"

"Bir iş iyiye giymeye başladığı zaman çomak sokmaya çalışan çok olur. Bizde görev sınırları vardır. Şenol abi ve ben Karadenizliyiz. Benzer aile kültürü ile büyümüş insanlarız. Ben hoca ile çok rahat çalışıyorum. İki seneyi şampiyon olarak bitirdik. Bu sezon da inşallah 3'te 3 yapmış olacağız."

"ŞENOL GÜNEŞ İLE HİÇ TARTIŞMADIM"

"Tabi ki aile içerisinde her konuda aynı fikirde olmak mümkün değil. Fikir ayrılıkları olabilir. Ancak bizde kuvvetler ayrılığı ilişkisi olduğu için Şenol Güneş'in alanına çok karışmayız. Şenol abi ile hiç tartışmadım. Laf taşıyanlar çok olmuştur ama onlara ben
gelmem Şenol hoca da gelmez. Bizim hedefimiz bir. Birbirimizin rakibi değiliz. Ben umursamıyorum hoca da umursamıyordur."

"BAYERN MÜNİH'E ZOR BİR RAKİP OLACAĞIZ"

"Çok zor bir rakip. Almanya zaten bir futbol ülkesi. Defalarca kupalar kaldırmış bir ülke. Bütçe itibari ile bizden çok daha büyük bir kulüp. Beşiktaş kolay bir lokma değil. Ciddi bir futbol takımıdır. Biz Bayern Münih açısından zor bir rakip olacağız, kolay bir rakip
olmayacağız. İki maçın sonucunu zaman gösterecektir. İçeride taraftarı ile bütünleşmiş Beşiktaş'ın iyi bir sonuç alacağını düşünüyorum."

"DÜNYA'DA EN BİLİNEN MARKA ŞU ANDA BEŞİKTAŞ"

"Dünya'da Türkiye'nin en bilinen markası şu anda Beşiktaş. 2 sezondur, Milan'a Lyon'a Everton'a oyuncu satıyoruz. Bana göre bu rakamlar yeterli değil ancak buradan bir yol açtık."

Sayfa Yükleniyor...