'Fikstür avantajına katılmıyorum'

Fenerbahçe'nin Uruguaylı futbolcusu Diego Lugano, ''İkinci yarıda fikstür avantajımız olduğu fikrine katılmıyorum." dedi.

07.01.2010 - 18:08

'Fikstür avantajına katılmıyorum'

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin Uruguaylı futbolcusu Diego Lugano, Turkcell Süper Lig'in ikinci yarısının çok daha zorlu ve çekişmeli geçeceğini belirterek, ''İkinci yarıda fikstür avantajımız olduğu fikrine katılmıyorum. Mantaliteme göre, fikstür avantajından ziyade, bizim şampiyonluğa aç olmamız ve sahada en yüksek düzeyde futbol oynamamız gerek'' dedi.

Lugano, Fenerbahçe TV'ye yaptığı açıklamada, şampiyonluğu hedeflediklerini, sezona iyi başlamamalarına karşın ilk yarı sonunda tüm hedeflerine ulaştıklarını kaydetti. Turkcell Süper Lig ve UEFA Avrupa Ligi'nde lider durumda olduklarını, Ziraat Türkiye Kupası'nda da ilk maç sonunda liderliği elde ettiklerini vurgulayan Lugano, ''Ama sezonun ikinci yarısında, ilk yarıda olduğu gibi, tüm maçlarımızı kazanamayacağız. Futbolda her maçı kazanamazsınız. Yenilgiler, beraberlikler olacak. En önemlisi hedeflerimiz için savaşmak. Bize düşen, tüm maçlara en iyi şekilde hazırlanıp, kazanmaya çalışmak ve sezon sonunda hedeflerimize ulaşmak'' diye konuştu.

Sezonun ikinci yarısında Fenerbahçe adına fikstür avantajı olduğu fikrine katılmadığını da dile getiren Uruguaylı futbolcu, ''Benim mantaliteme göre, fikstür avantajından ziyade, Fenerbahçe olarak şampiyonluğa aç olmamız ve Fenerbahçe'nin saha içinde en yüksek düzeyde futbol oynaması gerekir. Şampiyonluk ancak bu şekilde kazanılıyor'' değerlendirmesinde bulundu.

İyi oynamayı ve kazanmayı bilmeleri, fizik kondisyonlarını ve formlarını da her maça iyi yaymaları gerektiğini anlatan Lugano, ''Eğer bunların hepsini bir araya getirebilirsek, o zaman şampiyon oluruz. Bu şartlar dışında düşünürsek, sadece dört kez İstanbul dışına çıkacak olmamızı bir avantaj olarak görürsek, yanılırız. Sonuçta her maçın ayrı bir önemi var. Kendi evimizde veya dışarda oynayacağımız her maçın ayrı bir zorluğu ve ayrı bir önemi var. Önemli olan, takım olarak iyi futbol oynayıp, iyi sonuçlar almamız.'' dedi.

Ligin zirvesinde bulunan ve şampiyonluğu kovalayan takım sayısının artmasının Türk futbolu adına önemli olduğunun altını çizen Lugano, ''Şampiyonluk yarışında 2-3 takım yerine 5-6 takımın yer alması, mücadele etmesi, şampiyon olmak istemesi ve şampiyonluğu kovalaması çok önemli bir ayrıntı. Geçen sene de aslında buna benzer bir durum söz konusuydu, ama bu yıl işler daha da kızıştı. Bu durum, aslında bütün takımlar için avantaj. Önemli rakipler var, sürekli iyi takımlarla karşılaşıyorsunuz ve rakiplerinizin de önemli hedefleri var. Bu da sizin kendinizi hep daha iyi hazırlamanızı sağlıyor'' ifadelerini kullandı.

Lugano, savunmada Bilica ile iyi bir ikili oluşturduklarını ve gün geçtikçe daha iyi bir uyum yakaladıklarını da sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...