Filede ilk galibiyet geldi: 3-0

Türkiye A Milli Bayan Voleybol Takımı, Çin Masters Bayanlar Voleybol Turnuvası’ndaki üçüncü maçında Dominik Cumhuriyeti'yle karşı karşıya geldi. Rakibi karşısında sadece ilk setin başında zorlanan milliler sahadan 3-0'lık skorla galip ayrılmayı başardı.

Ntvspor 31.05.2009 - 13:20

İSTANBUL - Akdeniz Oyunları ve Avrupa Voleybol Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren A Milli Bayan Voleybol Takımı, Çin Masters Turnuvası’nın ilk ayağındaki son maçında Dominik Cumhuriyeti'yle karşı karşıya geldi.

Turnuvada galibiyeti olmayan 2 takımı karşı karşıya getiren mücadeleye Dominik Cumhuriyeti iyi başladı ve ilk teknik molaya 8-2 önde girdi. Ancak mola dönüşü milliler oyuna ağırlığını koydu. İlk sette özellikle Meryem ve Bahar'la etkili olan milli takımımız bu seti 25-18 kazandı.

Türkiye 2. sete iyi başlayan taraftı. Rakibin manşet hatalarını iyi değerlendiren voleybolcularımız, setin sonuna 20-16'lık bir avantajla girmesine rağmen, Binet'in servislerinde üst üste sayılar kaybedince skor 22-22'ye geldi. Set sonundaysa hata yapmayan oyuncularımız seti 25-22 kazanarak skoru 2-0'a getirdi.

Son sette Türkiye yine etkiliydi. Meryem, Bahar ve Seray'la hücumda sayılar bulan milliler seti 25-21, maçı da 3-0 kazanarak Çin Masters Bayanlar Voleybol Turnuvası’ndaki ilk galibiyetini aldı.

Türkiye turnuvadaki 4. maçını çarşamba günü 14:30'da ev sahibi Çin'e karşı oynayacak ve bu mücadele NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanacak. Milli voleybolcularımız Çin'e karşı oynadıkları ilk maçı 3-0 kaybetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...