Liglerde ilk devrelerin bitimine çok az bir süre kala son 2 hafta içinde 3 kulüpte antrenör değişikliği yaşandı.

İlk olarak Ankaragücü bayan takımında antrenör Barbaros Çelenk'in ani istifası camiaya bomba gibi düştü. Çelenk, istifa nedeniyle ilgili ayrıntılı açıklama yapmasa da, kendisinin "Çok üzgünüm. Çok emek verdim, ancak şartlar bunu gerektirdi. Çok çalıştım. İnsan emeklerinin karşılığını alamayınca çok üzülüyor. Biz bu işleri para için yapmıyoruz. İyi şeyler yaptığıma inanıyorum" şeklindeki ifadeleri, kamuoyunda Çelenk'in görevini istemeden bıraktığı izlenimini yarattı. Ankaragücü bayan takımının başına, bir dönem Tarımspor'u çalıştıran Ali Oktay, Oktay'ın yardımcılığına ise Hakan Kayhan getirildi.

Erkeklerde Halk Bankası, Bulgar antrenör Martin Stoev ve yardımcısı Vladislav Todorov ile yolların ayrıldığını açıkladı. Kulüp yönetimi, ligde istenen sonuçların alınamaması ve ardından takımın, GM Capital Avrupa Erkekler Çalenç Kupası'ndan elenmesiyle acil bir şekilde toplanarak, teknik kadroda değişikliği gitti. Halk Bankası'nda yeni teknik kadronun hangi isimlerden oluşacağı henüz netlik kazanmadı.

Son olarak erkek takımlarından Tokat Belediyesi Plevnespor, antrenör Orhan Yavuz'un görevine son verildiğini açıkladı.Ligde 10. hafta sonunda sıfır puanla son sırada yer alan Tokat Belediyesi Plevnespor'da, voleybol şube sorumlusu Mustafa Şahin, yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun toplanarak kötü gidişatın değerlendirildiğini ve bazı kararlar alındığını söyledi. Yavuz ile yollarını ayıran kulüpte, yeni bir antrenörle anlaşma sağlanana kadar yardımcı antrenör Sait Demirel görev yapacak.