Filenin Sultanları ikinci oldu

Bu yıl ilki düzenlenen Bayanlar Avrupa Ligi'nin finalinde Türkiye ile Sırbistan karşı karşıya geldi. Filenin Sultanları, 2-0 öne geçtiği karşılaşmadan 3-2 mağlup ayrılarak turnuvayı ikinci tamamladı.

Haberler - Ntvspor 13.07.2009 - 00:19

KAYSERİ - Kayseri Kadir Has Salonu'nda oynanan Türkiye-Sırbistan Avrupa Ligi final karşılaşmasına kayserililer yoğun ilgi gösterdi.

Karşılaşmanın ilk seti, finalin büyük bir çekişme için geçeceğinin göstergesiydi. Her iki takımın da iyi savunma yaptığı birinci set 34-32 Türkiye'nin lehine sonuçlandı.

İkinci sette, başta Sırbistan bloklarını geçmekte zorlanan Filenin Sultanları, Pelin'in takımı ateşlemesiyle avantajı eline geçirdi. Neslihan, Deniz ve Esra ile hücumlarda etkili oyan ay-yıdızlı takım, savunmada da bloklarla rakibine sayı şansı vermedi ve seti 25-17 kazanarak durumu 2-0'a getirdi.

Ancak bu setten sonra ibre rakip takıma döndü. Ninkoviç ve Pantoviç ile üst üste sayılar toplayan Sırbistan seti 25-20 kazandı. Sırbistan dördüncü seti de 25-23 alarak karşılaşmada eşitliği sağladı. Başa baş geçen son seti de 17-15 kazanan Sırplar, ilk kez düzenlenen Avrupa Ligi'nin şampiyonu oldu.

Sırbistan şampiyonluk kupasını Avrupa Voleybol Konfederasyonu Başkanı Andre Meyer'den aldı. Finallerin en değerli oyuncusu ise Neslihan seçildi.

Sayfa Yükleniyor...