Barcelona, Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Atletico Madrid'i 2-1 yenerken karşılaşmaya Fernando Torres'in kırmızı kart görmesi damga vurdu. Maç sonunda Atletico'nun Brezilyalı savunma oyuncusu Filipe Luis, hakeme tepkiliydi.

Torres'in oyundan atılmasını "büyük bir adaletsizlik" olarak nitelendiren Luis, Barcelona’nın 2 golünü kaydeden Luis Suarez'in de Juan Fran'a yaptığı hareket nedeniyle kırmızı kart görmesi gerektiğini savundu.

Barcelona’nın hem La Liga yönetimi hem de UEFA tarafından korunduğunu öne süren Luis, "Onlara karşı oynarken Barcelona'nın kollandığını net bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Fernando 2 faul yaptı. 2 sarı kart gördü. Hakem, Juan Fran'a tekme atan Suarez ise dokunmadı. Suarez, Real Madrid maçında da benzer bir hareket yapmasına karşın oyunda kalmıştı. Barcelonalı bir oyuncunun kırmızı kart görmesi için ne yapması gerektiğini anlayamıyorum" dedi.

Atletico Madrid Yöneticisi Miguel Angel gil Marin de büyük kulüplerin futbolda hızla bir diktatörlüğe dönüştüğünü öne sürdü. Kuralların her takıma eşit uygulanması gerektiğini belirten Gil Marin, "Torres kırmızı kart görüyorsa Suarez de oyun dışına gönderilmeliydi. Futbol bu şekilde büyük kulüplerin diktatörlüğüne dönüşemez" diye konuştu.