Final Four üst üste ikinci kez Türkiye'de

FIBA EuroChallenge Kupası Final Four maçları üst üste 2. kez Türkiye'de gerçekleştirilecek. Geçen sene Pınar Karşıyaka'nın ev sahipliği yaptığı zorlu maçlar bu kez de Trabzonspor Medical Park'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Ntvspor 26.03.2015 - 11:22

Final Four üst üste ikinci kez Türkiye'de

2005'te İstanbul'da, geçen sene ise İzmir'de oynanan FIBA EuroChallenge Kupası Final Four maçları, bu sene de Trabzon'da gerçekleştirilecek.
 
FIBA Avrupa'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, 24-26 Nisan'da düzenlenecek FIBA EuroChallenge Kupası Final Four karşılaşmalarının, Trabzon'daki 7.500 kişi kapasiteli Hayri Gür Spor Salonu'nda oynanacağı duyuruldu.
 
Final Fourde Türkiye'yi temsil eden Trabzonspor Medical Park'ın yanı sıra Romanya'dan Energia Targu-Jiu, Almanya'dan Fraport Skyliners ve Fransa'dan Nanterre takımları mücadele edecek.
 
Trabzonspor Medical Park'ın kazandığı evsahipliğini değerlendiren FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, Trabzon'un spor kültürüne sahip bir şehir olduğunu belirterek, kentte basketbol dolu harika bir hafta sonu yaşanacağına inandığını ifade etti.
 
FIBA Avrupa Bölge Direktörü Kamil Novak ise Final Four maçlarına evsahipliği yapma hakkı kazanan Trabzonspor Medical Park'ı kutlayarak, Fraport Skyliners'a da yaptığı tekliften dolayı teşekkürlerini iletti.
 
Kupada ilk maçlar 24 Nisan'da Energia Targu-Jiu ile Trabzonspor Medical Park ve Nanterre ile Fraport Skyliners arasında oynanacak. Kazanan takımlar 26 Nisan'daki final maçında oynamaya hak kazanacak, kaybedenler ise üçüncülük maçına çıkacak.
 
EUROCHALLANGE FINAL FOUR KARNEMİZ
Türk takımları bugüne kadar FIBA EuroChallenge Kupası'nda 3 kez Final Four'a yükseldi, bunlardan ikisine ev sahipliği yaptı.
 
2005 Final Four'unda Fenerbahçe çeyrek finalde Beşiktaş`ı eleyerek son 4'e kaldı, İstanbul`da oynanan Final Four'da 4. oldu.

2012'de Macaristan'ın Debrecen şehrinde düzenlenen Final Four'da Beşiktaş şampiyonluğa ulaşmayı başardı.
 
Geçen sene ise Pınar Karşıyaka, İzmir'deki Final Four'da finalde kaybederek ikinci oldu.

Sayfa Yükleniyor...