Final nerede oynanacak ?

Ziraat Türkiye Kupası Finali'nin nerede oynanacağı konusunda Trabzonspor bir açıklama yaparken konaklama sorunu için ise "Fenerbahçe ile aynı oteli paylaşabiliriz" ifadelerine yer verdi.

16.04.2010 - 20:40

Trabzonspor Kulübü, Ziraat Türkiye Kupası Final maçında karşılaşacağı Fenerbahçe maçının büyük bir ihtimalle Şanlıurfa'da yapılacağını duyurdu.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinde, "Takımımızın Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe'yle yapacağı final müsabakasının Şanlıurfa'da oynanmasının büyük ölçüde netleşmesi üzerine kulübümüzden bir açıklama yapıldı" denildi. Maçın Şanlıurfa'da oynanacak olmasının gerek medyada, gerekse Türkiye Futbol Federasyonu'ndan ulaşan bilgilerle büyük ölçüde netleştiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Takımımızın 5 Mayıs 2010 Çarşamba günü Fenerbahçe'yle oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası final müsabakasının Şanlıurfa'da yapılması, gerek medyaya yansıyan haberler, gerek de Türkiye Futbol Federasyonu'ndan ulaşan bilgilerle büyük ölçüde netleşmiştir. Öncelikle kulübümüzün gerek tribün zenginliği gerek taraftarların ulaşım imkanları, gerek de atmosferin markaya katkısı düşünülerek, final müsabakasının yeriyle ilgili tercihi Atatürk Olimpiyat Stadı olmasına rağmen, alınacak böylesi bir kararı da saygıyla karşılıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Güneydoğu açılımına destek amacıyla kendilerine gelen talimatı dikkate alarak bu yönde tavır sergilemesini de normal buluyoruz."

Açıklamada, müsabakanın oynanması muhtemel olan Urfa GAP Arena Stadı'nın, güvenlik ve saha zemini başta olmak üzere tüm unsurlarıyla final maçına ev sahipliği yapabilecek donanımda hazır hale getirilmesi temenni edilerek, "Ayrıca stadyum ışıklandırmasının yetersizliği nedeniyle finalin gündüz oynanması ihtimalinin yüksekliğinin, Mayıs ayı koşullarında bölgede oluşması muhtemel hava sıcaklığıyla oyuncular üzerinde ne tür etkiler yaratacağı ve yayıncı kuruluşa ne yönde katkılar sağlayacağını, Türk futbol kamuoyuyla birlikte hepimiz izleyeceğiz" denildi.

"FENERBAHÇE İLE AYNI OTELİ PAYLAŞABİLİRİZ"
Açıklamada Trabzonspor'un, final müsabakası nedeniyle kentte oluşacak yoğunluğu düşündüğü, bu nedenle konaklama anlamında yaşanması muhtemel sorunları göz önünde bulundurduğu ifade edilerek, şöyle devam edildi:"Kulübümüz, maçın Şanlıurfa'da oynanmasına katkı yapacak yeni bir açılıma öncü olmaya da hazırdır. Buna göre futbolun fair-play ruhuna uygun davranarak, değerli rakibimiz Fenerbahçe ile aynı oteli paylaşmayı düşünebiliriz. Her yönüyle bir futbol müsabakasından çok dostluk, kardeşlik, bütünlük havasına büründürülen bu finalde bizlerin de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın."

AÇILIMA DESTEK
Trabzonspor taraftarlarının Şanlıurfa'da takımlarını yalnız bırakmayacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:"Her ne kadar İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak finalin kulübümüze milyon liralar seviyesinde bir tribün getirisi olacakken, oluşan bu tablo karşısında açılıma destek vermekten başka yapacak bir şeyimiz kalmamaktadır. Trabzonspor gibi Türkiye'nin ve dünyanın her köşesinde taraftarı bulunan bir kulübün, elbette arkasındaki destek Şanlıurfa'da da kendisini yalnız bırakmayacaktır. Kurallar gereği stadyumun kulübümüze ayrılacak yarı kapasitesinin tamamının, taraftarlarımızca ve bizi destekleyecek Şanlıurfalı vatandaşlarımızla doldurulacağına olan inancımız tamdır. Trabzon ile Şanlıurfa kentleri arasındaki Anadolu birlikteliğine dayanan dostluk, eminiz bu müsabakaya da yansıyacaktır."

Trabzonspor'un ilk defa Fenerbahçe ile kupa finalinde karşılaşacağı belirtilen açıklamada, "Bu vesileyle hedefimiz Fenerbahçe'yle oynayacağımız ilk final müsabakasında sahadan galibiyetle ayrılarak, Ziraat Türkiye Kupası'nı müzemize taşımaktır" denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...