Finike-Antalya etabını Viviani kazandı

46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 7. günündeki 114,5 kilometrelik Finike-Antalya etabını, Liguigas takımının İtalyan sporcusu Elia Viviani kazandı.

17.04.2010 - 19:55

Finike-Antalya etabını Viviani kazandı

ANTALYA - 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 7. günündeki 114,5 kilometrelik Finike-Antalya etabını, Liguigas takımının İtalyan sporcusu Elia Viviani kazandı.

Finike'de başlayan ve 89 sporcunun mücadele ettiği 7. etapta ilk üç sırayı İtalyanlar aldı. Liquigas takımından Elia Viviani 2 saat 52 dakika 25 saniye ile etabı ilk sırada tamamlarken, yarışın ikinciliği ISD Neri'den Giovanni Visconti, üçüncülüğü de Lampre'den Andrea Grendere elde etti.

Yarışın, son virajında finişe bir kilometre kala yaşanan kaza sıralamaya etki ederken, 18 sporcunun hafif yaralandığı ve sağlık ekiplerinin sporculara olay yerinde müdahale ettiği bildirildi. Kaza sonrası bazı sporcular ve teknik adamlar, olaya tepki gösterdi. Yaralanan sporcuların tamamının yarınki etapta yarışabilecek durumda olduğu kaydedildi. Kazanın, Columbia takımından bir sporcunun virajda frenleme hatası yapmasından kaynaklandığı bildirildi.

ISD Neri takımından Giovanni Visconti, bugünkü etapta ikinci gelmesine rağmen, genel klasman liderliğini sürdürdü. Visconti, yarınki son etapta da turkuaz mayoyu giyecek. Yarınki etabı kazanması halinde turun da galibi olacak Visconti, yarışı ön grupta tamamlamasa da iyi bir derece yapması halinde genel klasman birincisi olma şansına sahip.

Finike-Antalya etabının sprint primini De Rosa takımından Giairo Ermeti, yokuş primini Lampre takımından Adriano Maloni aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...